Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SAMTER’İ N DÜZENLEDİĞİ TERMELİLER BULUŞMA GECESİNDE BÜYÜK BİR COŞKU YAŞANDI

Geleneksel Termeliler 2. Büyük Buluşma Programı İlkadım Derebahçe tesislerinde yaklaşık bin kişilik yoğun bir katılım ile gerçekleşti.

Geleneksel Termeliler 2. Büyük

SAMTER’İ N DÜZENLEDİĞİ TERMELİLER BULUŞMA GECESİNDE BÜYÜK BİR COŞKU YAŞANDI

Geleneksel Termeliler 2. Büyük Buluşma Programı İlkadım Derebahçe tesislerinde yaklaşık bin kişilik yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Sunuculuğunu Ses sanatçisi Ümit KURŞUN`un yaptiği programa Samsun’da ikamet eden ve Termeden gelerek salonu tıklım tıklım dolduran Termeliler böyle bir programı yapan ve bu coşkuyu yaşatan SAMTER Yönetinine teşekkür etti. Samsun Milletvekili Murat ÇAN, İşkur İl Müdürü Gökhan DÜRÜMLÜ, Siyasi Parti İl Başkanları, Belediye Başkanları ve Adayları ile Siivil Toplum Kuruluşlarının Başkan ve Üyeleri geceye katılım sağladi. Konuşmacılar birlik ve beraberlik mesajları verirken, SAMTER Başkanı Recep ORMANCI 2022 Yılında kurduğumuz kısa adı SAMTER olan derneğimiz yönetimi ve uyleri ile bir çok etkinlik toplum yararına faaliyetler gerçekleştirdik, bu yıl 2.sini yaptığımız Büyük Termeliler Buluşmasına yoğun katılım nedeniyle sizlere teşekkür ederim. Yeni oluşumumuz olan hemşeri dernekleri Birligi SAM-BİR ile Samuna sevgi besleyenleride biraraya getiriyoruz. Daha bir çok güzellikleri ve duyguları birlikte yaşayacağız dedi.
Termenin geleneksel keşkek küderlemesi sahne ortasında yoğun ilgi ile gerçekleşti. 1840 yılı Osmanlı arşivinden derlenerek kitap haline getirilen Terme Nüfus Defteri ve birçok yöresel objeler standlarda sergilendi. Yerel sanatçıların Terme ve yöresel türküleri ile coşan salonda halk dansları ve Kafkas dansları büyük beğeni topladı.

1711541917900 1711541916211 1711541914379 1711541910562 1711541907942