Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ŞANSLI ENGEL TANIMAZ

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi yine bir ilke imza atıyor.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak

Merkez, engelli öğrencilerin çevreleri hakkında farkındalık geliştirme ve insanlar dışında diğer canlıların da yaşam hakkı olduğunu fark etmelerini amaçlayarak; empati, iletişim ve duygu duyularının geliş-mesini sağlayacak “Şanslı Engel Tanımaz” projesine ev sahipliği ya-pıyor.

Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Mer-kezi, engelli bireylerin empati, iletişim ve duygu duyularının gelişmesini sağlayacak “Şanslı Engel Tanımaz” projesi ile yine bir ilke imza attı. Proje, engelli öğrencilerin çevreleri hakkında farkındalık geliştirme ve insanlar dışında diğer canlıların da yaşam hakkı olduğunu fark etmelerini amaçlıyor.

Şehit Polis Fehmi Şahin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri ile yü-rütülecek proje kapsamında, öğrenciler bir dönem boyunca haftada bir gün, bir saat Çankaya Belediyesi Sahipsiz  Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabili-tasyon Merkezi Yavru Sahiplenme (Yavsa) bölümünde vakit geçirecek. En-gelli öğrenciler birimde bulunan yavru köpeklerin beslenmesi, bakımı, temizliği gibi işlemlerden sorumlu olacaklar.