Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şebnem Bursalı Kimdir?

Şebnem Bursalı kimdir? AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın hayatı.

Şebnem Bursalı kimdir? AK

Şebnem Bursalı kimdir? AK Parti İzmir Milletvekili Şebnem Bursalı’nın hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Şebnem Bursalı özgeçmiş.

Şebnem Bursalı Kimdir?

Şebnem Bursalı 13 Haziran 1972 tarihinde Aydın’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Aydın’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesini bitirdi. İşletme alanında yüksek lisans yaptı. Washington’daki Mentora College’da dil eğitimi aldı.

İş hayatına 1993 yılında TRT’de başladı. 1994 yılından başlayarak Sabah Grubu bünyesinde Gün gazetesinde muhabir ve röportaj yazarı, Yeni Asır gazetesinde köşe yazarı ve Ankara temsilcisi olarak çalıştı. Haftalık siyasi dergi Aktüel’de siyasi analiz yazıları yazdı. ATV’de yayımlanan “İktidar Oyunu” adlı programın yapımında görev aldı. 1996-2002 yılları arasında Takvim gazetesinde Ankara temsilcisi ve köşe yazarı olarak çalıştı. 2008 yılında Türkiye’nin yayın hayatına devam eden en eski gazetesi Yeni Asır’ın ilk kadın genel yayın yönetmeni oldu ve bu görevi 2017 yılına kadar sürdürdü. 2017 yılında ATV Ankara temsilcisi oldu. Sabah gazetesinde köşe yazarlığı ve A Haber’de siyaset yorumculuğuna da devam etti. Türkiye’nin en eski gazeteci derneklerinden Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Genel Sekreterliği, Başkan Vekilliği ve Başkanlığını yaptı. İletişim Başkanlığı Basın Kartı Komisyonu Başkan Vekilliği görevini yürüttü.

Beşiktaş Kongre Üyesi ve İzmir Tınaztepe Üniversitesi Mütevelli Heyet üyesidir.

Şu anda AK Parti İzmir Milletvekili’dir. TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Üyesi ve TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Üyesi’dir.