Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sen1 Ordusun Vakfı, İyilik Hareketiyle Topluma Dokunuyor: İnsan Odaklı Projeler ile Harman Kültürünü Yaşatıyor

Sen1 Ordusun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Arif Hikmet İlke Başkanlığında aynı zamanda Orduda Gülcen Özkaya Ankara’da İsa Turan, Başkanlıklarını yürütmektedir.

Bu haberin fotoğrafı yok
6 / 100

Sen1 Ordusun Vakfı, İyilik Hareketiyle Topluma Dokunuyor: İnsan Odaklı Projeler ile Harman Kültürünü Yaşatıyor

Sen1 Ordusun Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Arif Hikmet İlke Başkanlığında aynı zamanda Orduda Gülcen Özkaya Ankara’da İsa Turan, Başkanlıklarını yürütmektedir.

Vakıf, yalnızca kendi üyelerine değil, geniş toplum kesimlerine yönelik iyilik hareketiyle dikkat çekiyor. “Sen1 Ordusun İyilik Hareketi” çatısı altında sadece alışılmış yardımlaşma anlayışını aşan, sosyal dokuyu güçlendiren projeler üretiyor.

 

Ordulu ailelerin hayatlarına dokunmak ve onlara yardım etmek için elinden geleni yapan vakıf, Ordu’nun sadece fiziki yapısına değil, insan kaynağına da katkı sunmayı amaçlıyor.

Bu çabalar, bölge insanının yaşam standartlarını yükseltirken, toplumsal dayanışma ve birlik duygusunu pekiştiriyor.

 

ordu

 

Sen1 Ordusun Vakfı, temel prensiplerinden biri olan “harman kültürü”, Türkiye’nin barış ve hoşgörü atmosferine katkı sağlamayı hedefliyor. Farklılıkların zenginlik olduğunu vurgulayan vakıf, eğitimden sosyal kültürel etkinliklere kadar her alanda hoşgörüyü ve birliği öne çıkarıyor.

 

Sağlık, gıda, engelli ve şehit aileleri gibi toplumun her kesimine yönelik projelerle, iyiliği sadece bir kavram olmaktan çıkarıp somut bir şekilde yaşama geçiriyorlar. Sen1 Ordusun Vakfı, bireylerin yanı sıra diğer sivil toplum kuruluşlarıyla da iş birliği yaparak, etkilerini geniş bir kitleye yaymayı amaçlıyor.

 

Sen1 Ordusun Vakfı, girişimleri arasında yer alan “Aşevi”, “Sosyal Sorumluluk” ve “Ata Tohumu” gibi projeler, sadece insanlara yardım etmekle kalmayıp, aynı zamanda kültürel mirası koruma ve gelecek nesillere aktarma konusunda da önemli adımlar atıyor.

 

Sağlıkçıları Unutmadılar

 

Sen1 Ordusun Vakfı sağlık çalışanlarından oluşan gönüllülerle birlikte, Kahramanmaraş ve Elbistan’daki sağlık çalışanlarının medikal ihtiyaçlarına vakıf ve vakıftan Dr. Kenan TÜRKDOĞAN bey ile destek oldular.

Aynı zamanda büyük Hatay depreminde de yaraları saran vakıf, Deprem bölgesine birçok yardımlarda bulundu.

Sen1 Ordusun Vakfı, Ankara şubesi de benzer çabaları sürdürüyor. Bu güçlü ve insan odaklı hareket hem bugünün ihtiyaçlarını karşılarken hem de gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir dünya bırakma misyonuyla yoluna devam ediyor.

Ankara’da da faaliyet gösteren Sen1 Ordusun Vakfı, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma ruhunu yaşatan bir merkez haline geldi. İhtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan, toplumsal birlik ve beraberlik için çabalayan bu vakfa destek olmak mümkün.

 

İsa Turan: İyiliğin Başkentteki Yansıması

Ankara’da da Varız!

İsa Turan, toplumsal dayanışmanın başkentteki yansımasını anlatıyor. Vakfın, Ankara’daki çeşitli projeleriyle insanların hayatına dokunmaya devam ettiğini belirten Turan, bu güçlü ağın sadece İstanbul ile sınırlı olmadığını dile getiriyor. “Ankaradaki Vakfımıza desteklerinizi bekleriz” dedi.

 

WhatsApp Image 2024 05 08 at 10.44.53