Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Serap Ekmekci Kimdir?

Serap Ekmekci kimdir? Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci’nin hayatı. Hakkında bilgiler içeren biyografi.

Serap Ekmekci kimdir? Kastamonu

Serap Ekmekci kimdir? Kastamonu Milletvekili Fatma Serap Ekmekci’nin hayatı. Hakkında ayrıntılı ve güncel bilgiler içeren biyografi yazısı. Serap Ekmekci özgeçmiş.

Serap Ekmekci Kimdir?

Serap Ekmekci (Fatma Serap Ekmekci) 16 Haziran 1980’de Kastamonu’da doğdu. Baba adı Yılmaz, anne adı Suzan’dır. Serap Ekmekci, 28. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili ve avukattır.

İlk ve orta eğitimini Kastamonu’da tamamladı. Konya Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni 2002’de bitirdi ve Kastamonu’da 2003-2023 yılları arasında aile hukuku alanında serbest avukatlık yaptı.

2009 yılında Kastamonu Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği’ne seçildi ve 2018 yılına kadar Kastamonu Barosu Başkan Yardımcılığı ve Genel Sekreterlik görevlerinde bulundu. Kastamonu Barosu’nun kadın ve aile projelerinde yer aldı. Kastamonu Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu’nda 10 yıl süreyle İnsan Hakları İhlallerini Araştırma ve İnceleme Komisyonu’nda görev yaptı.

2009-2014 yılları arasında MHP listesinden Kastamonu Belediye Meclis Üyeliği ve Encümen Üyeliği yaptı. 2019-2023 yılları arasında AK Parti’nin Kastamonu Belediye Meclis Üyesi görevini yerine getirdi. 15 Ekim 2022’de AK Parti Kastamonu İl Kadın Kolları Başkanı olarak görevlendirildi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimi’nde 28. Dönem AK Parti Kastamonu Milletvekili seçildi. Aynı zamanda TBMM Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyesidir.

İyi düzeyde İngilizce bilen Ekmekci, bir çocuk annesidir.