Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Serhat Oğuz’un projelerinin arkasındayız”

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kahramankazan’ın her zaman devletin milletin yanında olduğunu belirterek, “Kahramankazan’ın 31 Mart’ta da biz tercihini istikrar ve güvenden yana kullanacağından eminiz. Hep birlikte Kahramankazan’ın geleceğini inşa edeceğiz” dedi. AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz’a destek isteyen Kurum, “Kahramankazan’ı eğitimiyle, üretimiyle, sağlığıyla, enerjisiyle, termal turizmiyle, ulaşımıyla en iyi yere taşıyacağız.

Çevre ve Şehircilik Bakanı

Bakan Kurum, Kahramankazan’da sivil toplum kuruluşları temsilcileri, iş insanları, muhtarlar, şehit yakınları ve gaziler, Cumhur İttifakı’nın belediye meclis üyesi adayları, aday adayları, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlarla kahvaltı programında bir araya geldi. Programa MHP Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Kahramankazan Belediye Başkan Adayı Serhat Oğuz, AK Parti ve MHP İlçe teşkilatı üyeleri ile vatandaşlar katıldı.    

Oğuz’la hizmete devam edecek

Bakan Kurum, burada yaptığı konuşmada, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk’ün 15 yıllık başkanlığı süresince ilçeye birçok hizmet ve proje kazandırdığını söyledi. Kahramankazan’a yönelik bu hizmet ve yatırımların AK Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın Adayı Serhat Oğuz’la 31 Mart’tan sonra devam edeceğini vurgulayan Kurum, “İnşallah 31 Mart’ta, Serhat Oğuz başkanımız, Lokman Ertürk başkanımızdan alacağı hizmet bayrağını daha ileriye taşıyacak” dedi. 

Sanayi ve turizm merkezi olacak

Kurum, Kahramankazan’la ilgili 1/100.000’lik imar planlarının tamamlandığını anlatarak, Kahramankazan’ın en hızlı gelişen ilçelerden olduğunu söyledi. Önümüzdeki süreçte Kahramankazan’ın sanayinin ve ileri teknolojinin merkezi olacağını ifade eden Kurum, “Kahramanakazan sanayinin, turizmin ve termal turizmin merkezi olacak. Kahramanakazan Afyon’un dışında bir termal turizm merkezi haline gelecek” dedi.

Kahramankazan’a müjdeler verdi

Kahramankazan’da yapılacak projelere ilişkin bilgi veren Kurum, Kahramankazan’da 15 Temmuz hain darbe girişiminin engellenmesinde 9 şehit, 92 gazi verildiğini anımsatarak, Kahramankazan’da 15 Temmuz destanını unutturmamak için o gece yaşananların anlatılacağı bir müze inşa edileceğini söyledi. Kurum, bakanlık olarak, yapılacak müze için gerekli alanı Kültür ve Turizm Bakanlığı’na tahsis ettiklerini, ayrıca 15 Temmuz Milli Direniş Parkı’nı da ilçeye kazandıracaklarını anlattı. Ankara’da 5 Millet Bahçesi projesini hayata geçireceklerini söyleyen Kurum, ayrıca Kahramankazan’a da bir millet bahçesi yapılacağını söyledi. Kurum bu millet bahçesinin TOKİ eliyle yapılacağını söyledi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak da kentsel dönüşümde kararlı olduklarını vurgulayan Kurum, “Kahramankazan’da riskli yapılarımızı tespit ettik. Satıkadın ve Kayı mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Hemşehrilerimize, Kahramankazan’a her türlü desteği vermeye hazırız. TOKİ Kahramankazan’daki kentsel dönüşüme girecek. İnşallah Kahramankazan’ımız da bu kentsel dönüşüm projesini TOKİ eliyle yürüteceğiz. TOKİ Başkanı’na gerekli talimatları verdim” diye konuştu.