Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SİNCAN İŞARET DİLİ ÖĞRENİYOR

SİNCAN KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ’NDE İŞARET DİLİ EĞİTİMİ VERİLİYOR

SİNCAN KÜLTÜR VE SANAT

 Sincanlıların gözde merkezlerinden olan Sincan Fatih Kültür ve Sanat Merkezi, sadece etkinliklerle değil verilen eğitimlerle de beğeni topluyor. Özellikle işitme engelli vatandaşların iletişim konusunda yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldırmak için ücretsiz verilen Türk İşaret Dili Eğitimi yoğun ilgi görüyor.

 

Sincan Belediyesi işitme engelli vatandaşların toplumla daha kolay iletişim kurmasını sağlamak ve vatandaşların işitme engellilerle iletişimini artırmak amacıyla Fatih Kültür ve Sanat Merkezi’nde ücretsiz işaret dili kursu veriyor.

İşaret dil eğitimi, sesli konuşma yetisi olmayan veya az olan kişilerin iletişimlerini kurmaya devam etmesi ve işaret dilini öğrenmeye yönelik bir eğitimdir. Ülkemizde 3 milyona yakın işitme engelli vatandaşımız bulunmaktadır. Sincan Belediyesi’nin bireyler arasındaki iletişim engelinin ortadan kalkması amacıyla hazırladığı bu program Kültür ve Sanat Merkezi’nde haftada bir gün Cuma günü olmak üzere gerçekleştiriliyor.

Alanında uzman usta öğreticiler tarafından verilen kursa katılanlar eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı A1 sertifikası alıyor. Kültür ve Sanat Merkezi’nde işaret dilinin dışında pek çok hobi ve meslek edindirme kursları bulunuyor. Sincan Belediyesi bu kurslarla vatandaşlara kaliteli vakit geçirme ve el becerilerini geliştirme fırsatı sunuyor.

Kurslara başvuru yapmak isteyen vatandaşlarımız

https://www.sincan.bel.tr/ adresi E-Belediye bölümünden kurs kayıt yaptırabilir. Kayıt yaptıran vatandaşlara, görevli personel tarafından 444 4 762 numaralı hattan dönüş yapılmaktadır. isaret dili2