Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SİNCAN’DA ÇOK SEVİLEN ANNE-ÇOCUK OYUN EVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

PLEVNE ANNE-ÇOCUK OYUN EVİ TÖRENLE HİZMETE AÇILDI

PLEVNE ANNE-ÇOCUK OYUN EVİ

Sincan Belediyesi çocuklar ve ailelerinin yüzünü güldüren bir hizmeti daha ilçeye kazandırmanın gururunu yaşıyor. Plevne Anne Çocuk Oyun Evi törenle hizmete açıldı. “Plevne Mahallemizi böyle güzel bir hizmetle buluşturduk” diyen Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ilçeye yönelik yatırımları da sıraladı.

Çocuklar eğlenerek öğrendi, aileler yoğun ilgi gösterdi. 3-6 yaş grubundaki çocukların ve annelerinin müdavimi olduğu Anne-Çocuk Oyun Evleri’nin beşincisi Plevne Mahallesi’nde açıldı.

Spordan sanata İngilizce’den değerler eğitimine kadar pek çok alanda çocuklar keyifle öğreniyor, adım adım hayata atılıyor. Aileler de çocuklarının gelişimini gözlemleme fırsatı yakalıyor. Her gün eğitici ve eğlenceli faaliyetlerle bilişsel, duygusal, sosyal, motor becerileri gelişen çocuklar aynı zamanda birbirleriyle iletişim kurarak dil ve konuşma becerilerini geliştiriyor.

Temelli, Yenikent, Evliya Çelebi, Yavuz Sultan Selim gibi hizmete açılan Plevne Anne Çocuk Oyun evi de haftanın 6 günü minik misafirlerini ağırlayacak.

“5 Yılda Çok Şey Yaptık”

Açılış konuşması yapan ve Sincan’a sayısız eser kazandırdıklarını ifade eden Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan, ”Anne-Çocuk Oyun Evi ile Plevne Mahallemize böyle güzel bir hizmeti getirmiş oluyoruz. Hanımlarımıza, çocuklarımıza, tüm mahallemize hayırlı olsun. Hamdolsun 5 yılda çok şey yaptık; kreşler, havuzlar, gençlik merkezleri, futbol, basketbol, tenis sahaları yaptık. Konservatuvar, Gastro Sincan, Dijital Dönüşüm Akademisi, Matematik Müzesi, Bebek Kütüphanesi, Millet Kıraathaneleri açtık, Fatih’teki Kültür Kongre Merkezi gibi çok geniş bir kompleks yaptık, görenler çok beğeniyor. Sinan Şamil Kapalı Spor Salonu gibi uluslararası standartlarda bir spor salonu yaptık. Arasta Sincan bitmek üzere; modern mimari yapısıyla Sincan’da değil Ankara’nın önemli cazibe noktalarından biri olacak. Ve Sincan Park, bataklıktan cennet bahçesine dönüşen bir yerden bahsediyorum. 300.000 m2, 35 bin kamyon balçık çıkardık bölgeden. Yeni topraklar getirerek bambaşka bir alana dönüştürdük.” ifadelerini kullandı.

31 Mart seçimlerine de değinen Başkan Ercan, “Büyükşehirde artık 5 yıllık fetret dönemini bir kenara bırakmak lazım, hızla hizmet kalitesini arttırmamız lazım. Ankara’yı Avrupa’nın, Dünya’nın en önemli birkaç başkenti haline getirecek vizyon projeleri ortaya koyacak anlayıştan bahsediyorum. Bu da ancak AK Parti belediyeciliği ile olur.” açıklamasında bulundu.

plevne anne cocuk oyun evi acildi 2 plevne anne cocuk oyun evi acildi 4