Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SU BİLİNCİ HİÇ BU KADAR EĞLENCELİ OLMAMIŞTI…

-ASKİ ÇOCUKLARA “SU BİLİNCİ”Nİ TİYATROYLA AŞILIYOR

-ASKİ TİYATO TOĞLULUĞU HER HAFTA SAHNELEYECEĞİ OYUNLARLA, BAŞKENTLİ ÇOCUKLARI SU BİLİNCİ VE SU TASARRUFU KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRMEYİ AMAÇLIYOR

-ASKİ GENEL MÜDÜRÜ PROF. DR. CUMALİ KINACI, ZİHİNSEL ENGELLİ GENÇLERİN OBJEKTİFİNDEN YANSIYAN FOTOĞRAF SERGİSİNİ DE GEZDİ

-ASKİ ÇOCUKLARA "SU BİLİNCİ"Nİ

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü Başkentli çocuklara su tasarrufunu aşılamak ve su bilinci oluşturmak amacıyla tiyatro etkinliği düzenledi.

         ASKİ Genel Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen tiyatro etkinliğindeBaşkent’teki ilkokullardan gelen yaklaşık 150 öğrenci, ASKİ Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği “Yaşasın Medusa Kardeşliği” isimli oyununu ilgiyle izledi.

 

DAMLAYA DAMLAYA ÇÖL OLUR

Dünya genelinde yaşanan kuraklık nedeniyle her bir damla suyun çok büyük önem taşıdığı ve israf edilmemesi gerektiğinin anlatıldığı tiyatro oyununu izleyen çocuklara su bilinci aşılandı.

“Suyuma sahip çıkıyorum”, “Suyu boşa akıtma, su canavarı olma”, “Damlaya damlaya çöl olur” gibi sloganların da yer aldığı tiyatro gösterisine interaktif olarak da katılan çocuklar sahnede rol de aldı. “Barajdan Musluğa Suyun Hikayesi” adlı kitabın hediye edildiği çocuklar, su tasarrufunu eğlenerek öğrenme şansı yakaladı.

 

ASKİ’DE ENGELLERİ AŞAN SERGİ

         Doğa Araştırmaları Derneği’nin desteğiyle Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) üye engelli çocuklar, ASKİ’de fotoğraf sergisi açtı.