Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TEMA, Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine konferans verdi

GENÇLER DOĞAYI KORUYORGELECEĞİNE SAHİP ÇIKIYOR

GENÇLER DOĞAYI KORUYORGELECEĞİNE SAHİP

Etimesgut Belediyesi Kent Konseyi Gençlik Meclisi ve Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) işbirliğiyle, ‘Doğayı Koru, Geleceğine Sahip Çık’ konulu konferans düzenlendi. Etimesgutlu gençler, TEMA görevlileri ile birlikte erozyona karşı en etkili bitki olan meşe palamudu tüpleme etkinliği gerçekleştirdiler. Gençlerin tüplediği 200 adet meşe palamudu, Etimesgut Belediyesi’nin kurmuş olduğu ormanlara dikildi. TEMA Vakfı Etimesgut İlçe Sorumlusu Ali Gökmen ve TEMA yetkilileri tarafından doğanın korunması ve erozyonla mücadele konusunda önemli bilgiler verildi.

EROZYONLA MÜCADELEDE BİLİNÇLENMELİYİZ
Gökmen, erozyonla mücadele ve doğanın korunmasında gençlere önemli görevler düştüğünü belirterek, “Gençler şunları çok iyi bilsinler ki; Türkiye olarak yılda 743 milyon ton toprak kaybediliyoruz. Yaşam üreten 1 santimetre toprağın oluşması binlerce yıl sürüyor. Toprak, kaybetmeyi göze alamayacağımız kadar kıymetli bir varlıktır. Bize aşımızı, işimizi, sanayimize hammaddeyi toprak sağlıyor. Eğer toprağımızı kaybedersek hayatımızı da kaybederiz. TEMA’nın varoluş nedeni; yaşama, yani toprağa sahip çıkmak, korumaktır. Bu yönüyle toplumun tüm kesimlerinin bilinçlenmesi gerekiyor; özellikle gençlerimizin bilinçlenmesini bu yönüyle çok önemsiyoruz”.

Etimesgutlu gençler de doğanın korunmasına yönelik neler yapabileceklerine yönelik TEMA Vakfı yetkililerine sorular sordular, konuyla ilgili düşüncelerini bildirdiler.  Programda, Gençlik Meclisi Başkanı Erhan Göksu TEMA görevlilerine teşekkür ederek plaket verdi.