Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TKDK Bayburt İrtibat Ofisi’nin Açılışı Yapıldı

TKDK Bayburt İrtibat Ofisi’nin

TKDK Bayburt İrtibat Ofisi’nin Açılışı Yapıldı

Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bayburt İrtibat Ofisi’nin açılışına katıldı.

Bayburt Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü binasında kurulan TKDK Bayburt İrtibat Ofisi’nin gezilmesinin ardından Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’na geçilerek burada IPARD desteklerinin 81 ile yaygınlaştırılması süreci ve IPARD III Tanıtım Programı gerçekleştirildi.

Burada bir konuşma yapan Belediye Başkan Pekmezci, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Erzurum İl Koordinatörlüğü’nün şehrimizde irtibat bürosu açması bizim için büyük önem arz ediyor. Devletimiz bugüne kadar bu yörede insanımıza destek olmak amacıyla bir takım çalışmalarda bulundu. Bayburt, tarım ve hayvancılığın merkezlerinden biridir. Tarım ve hayvancılık konusunda kendi çapımızda bir takım başarıları yakalayan bir iliz. Geçmişte özellikle hayvancılığın yoğun bir şekilde yapıldığı şehrimizde son yıllarda azalma olurken devletimizin ortaya koyduğu bir takım programlarla canlanma olmuştur. Şehrimizde bu işi gönülden yapan hemşehrilerimiz var. TKDK Bayburt Ofisi’nin açılması sonucu buradaki arkadaşlarımızın yol göstermesiyle tarım ve hayvancılıkla uğraşan hemşehrilerimiz bahsedilen fonlardan faydalanmalarını canı gönülden arzu ediyorum. Kırsal kalkınmanın sağlanmasıyla birlikte ilimize bir takım şeyleri kazandırmanın mutluluğunu yaşarız diye ümit ediyorum.” ifadelerini kullandı.

1708177300464 1708177298708 1708177297185 1708177295506 1