Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TUNAHAN’DA GÖRKEMLİ AÇILIŞ

Kapalı basketbol sahası, futbol,

Kapalı basketbol sahası, futbol, tenis, fitness, koşu yolu ve yeşil alanların yer aldığı Tunahan Spor Tesisleri’nin açılışı, vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Yüzlerce amatör sporcu tesiste bir araya gelerek renkli görüntüler oluşturdu. Başkan Demirel’le birlikte eski milli futbolcular Ergün Penbe ve Murat Hacıoğlu’nun da forma giydiği futbol karşılaşması ilgi ile izlendi.

Etimesgut Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Tunahan Spor Tesisleri törenle açıldı. Açılış törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Ankara Amatör Spor Kulüpler Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, Etimegut Belediyespor Kulüp Başkanı Hasan Kartal, mahalle sakinleri ile Etimesgut’ta faaliyet gösteren spor kulüpleri yönetimleri ve sporcuları katıldılar. Galatasaraylı eski milli futbolcu ErgünPenbe ve Fenerbahçe ve Etimesgut Belediyespor’un eski milli futbolcusu Murat Hacıoğlu da açılışta yer aldı. Başkan Demirel, önce kapalı spor salonunun açılışını gerçekleştirdi, geleceğin yıldız basketbolcu adaylarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra tesisteki halı sahanın açılış kurdelasını kesen Demirel, genç sporcularla bir araya geldi.

ÖRNEK BİR TESİS
Açılışta konuşan Demirel, tesis hakkında bilgi verdi. 35 bin metrekare alan üzerinde yaptıkları tesisin açık ve kapalı spor alanlarından oluştuğunu belirten Demirel, “Bu bölgemize 400 bin metrekarenin üzerinde yeşil alan kazandırdık. Eski başbakanlarımızdan merhum Bülent Ecevit’in adını verdiğimiz parkımızla, Merasim Sokak’ta meydana gelen hain terör saldırısında şehit verdiğimiz hemşehrilerimizin hatırasına oluşturduğumuz 17 Şubat Şehitleri Hatıra Ormanımızı daha önce hizmete açmıştık. Bugün de Tuhanan Spor Tesislerimizi hizmete açıyoruz. Tesisimizde, basketbol, voleybol ve hentbol branşlarının yapılacağı, içerisinde seyirci tribünlerinin de yer aldığı kapalı spor salonu, suni çimle kaplı modern bir halı saha, tenis kortu, açık basketbol sahaları, koşu yolu ve fitness setleri ile yeşil alan düzenlemeleri yer almaktadır. Bu güzel tesisimize sahip çıkınız ve en güzel şekilde yararlanınız” dedi.

SPORCULAR DEMİREL’E TEŞEKKÜR ETTİ
Ankara Amatör Kulüpler Federasyonu Başkanı Murat Kandazoğlu, amatör kulüpler için bir okul niteliğinde gördükleri bu örnek tesisi kazandırdığı için Başkan Demirel’e teşekkür ederek, plaket takdim etti. Açılış töreninin ardından,Başkan Demirel ve Etimesgut’ta görev yapan üst düzey bürokratlar, milli futbolcular Ergün Penbe, Murat Hacıoğlu, meclis üyeleri ile belediye birim müdürlerinden kurulan takımlar maç yaptı.