Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

TURGUT ALTINOK BÜYÜK ANKARA MİTİNGİ’NDE PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir

IMG 20240323 WA0009 1

Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen Büyük Ankara Mitingi’nde Ankaralılara seslenerek projelerini anlattı.

“ANKARA HAZIR!”
Altınok, soğuk ve kar yağışı altında meydanları dolduran Ankaralılara teşekkür etti. Ankaralıların hazır ve karalı olduğunu belirten Altınok, “Seçime bir haftamız kaldı. 31 Mart’a hazır mıyız Ankara? Soğuk demeden, kış demeden miting alanımızı dolduran binlerce Ankaralı hemşehrimize selamlar olsun, Allah hepinizden razı olsun. 31 Mart’ta sizleri mahcup etmeyeceğiz” dedi.

“İLK İŞİMİZ ULAŞIM VE TRAFİK PROBLEMİNİ ÇÖZMEK”
Projelerini anlatan Altınok, 31 Mart’tan sonra ilk işlerinin Ankara’daki ulaşım ve trafik problemini çözmek olduğunu söyledi. Altınok şunları kaydetti:
“İlk iş ulaşım problemini çözeceğiz. 2 bin elektrikli otobüs alacağız. 80 kilometre metro yapacağız. Yavaş’ın 58 kilometre sözü var biliyorsunuz. Televizyonda konuşması var. 58 kilometre metro sözü verip de 5 santimetre metro yapmayanlar nasıl aday olabiliyorlar? Mecliste yetki de verdik ama vermiş olduğu 58 metre metroyu bırakın 5 santim dahi metro yapmamış bir Büyükşehir Belediye Başkanı var. 31 Mart’ta Ankara trafik çilesine son diyecek. Saatlerce trafikte bekleme zulmüne Ankara dur diyecek. Trafik problemini, ulaşım problemini Altınok çözer. Durakta bekleme süresi kuyruklar uzadı Ankara’da. Otobüste vatandaşımız balık istifi gibi. Ankara Yavaş’la olmuyor. Ankara’nın kaybolan yıllarını telafi edeceğiz. Yavaştan sonra ok gibi biri lazım. Kaybolan yıllarımızı telafi edebilmek için çok çalışmamız lazım.”

“SOSYAL DESTEK PROJELERİNİ ANLATTI”
Altınok sosyal belediyecilik projelerini anlatarak şunları söyledi:
Emeklilerimiz başımızın tacı. Emeklilerimize 1000 lira değil 15 Nisan’da 5 bin lira yatıracağız. 400 lira destek yerine 2 bin 500 TL yatıracağız. AK Parti döneminde Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinin yüzde 8’i yardıma ayrılıyorken, Yavaş bunu ne yapıyor biliyor musunuz? Yüzde 4’e düşürüyor. Ama sosyal medyadaki marifetleri ile sanki artırmış gibi yansıtıyor. Doğalgaz desteğini 500 liradan 1000 liraya çıkıyoruz, 3 ay değil 4 ay veriyoruz. Aynı zamanda 18 yaş ve üniversite öğrencilerimize ulaşım Ankara’da yine ücretsiz olacak. Özel halk otobüsü ve minibüslerimiz mağdur edilmeyecek. 20 bin evi olmayan vatandaşımızı kira öder gibi ev sahibi yapacağız. Ankara’mızın köylerini Avrupa’nın köyleri gibi yapacağız. Ankara’da 21 asırda hala kanalizasyonu, suyu olmayan köyler var. 2 yıl içinde köylerimizin altyapısını tamamlayacağız. Türkiye’nin başkenti tarımın da Başkenti olacak. Mazot desteğimizi 100 litreden 500 litreye çıkaracağız. Tohum desteğini 500 kilodan 2 ile 5 ton arasında çıkaracağız. Hayvancılığı destekleyeceğiz. Büyükbaş küçükbaş hayvan, arı ve kümes hayvanı vereceğiz. Köylerde su aboneliğinden para almayacağız. Türkiye’nin en pahalı suyunu Ankara tüketiyor. Su faturası elektrik ücretini geçti. Su ücretini hane ve iş yerlerinde 50 indireceğiz. 1 Mart’tan sonra ilk belediye meclisinde su fiyatlarını Ankara’da %50 indireceğiz. Köylerimizin imar planlarını yapacağız, köylerimize doğalgaz getireceğiz. Suyun metreküpü köylerde 50 kuruş olacak. Ankara Yavaş’la bir 5 yıl daha gitmez diyeceğiz, yakınlarımızı ikna edeceğiz. Seçim yaklaştıkça anketleri görenler yalan, çamur ve iftira siyasetine soyunuyorlar.”

“İLÇE BELEDİYELERİMİZ ABB’DEN DAHA ÇOK ESER VE HİZMET YAPTI”
Altınok, ilçe belediyelerinin Ankara Büyükşehir belediyesinden daha çok Eser ve hizmet yaptığını söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ankara’mızın bütün ilçelerini gezdim. İlçelerimizdeki manzara şu yavaş seçimlerden önce Ankaralıya 100 tane söz vermiş. Ben de ilçelerimize gittim. İlçe belediyelerimiz Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadığı hizmetleri yapmış, yapamadığı eserleri yapmış. Yavaş da ne yapmış biliyor musunuz? Verdiği sözleri tutmadığı gibi seçimden seçime seçim bürolarının kurdelesini kesmeye gitmiş. Şairimiz ‘ Er kişi ola ki sözünün eri ola’ demiş. ‘Söz yere düşende baş yere düşmeli’ diyor bir başka şairimiz de. Belediye başkan adayı verdiği sözü tutmalı, sözünü yutmamalı. Veya bir daha çıkıp aday olmamalı. Ankara’mızın 5 yılı boş yıl oldu. Altınok proje bankasıdır. İlklerin Belediyesiyiz. 1994’te ilk belediye başkanı seçildiğimizde Keçiören gecekondu şehriydi. Ama dünyada örneği olmayan bir belediye hikayesi ve belediyecilik destanı ortaya koyduk. Bir gece kondu şehrinden bir turizm kentine dönüştü Keçiören. En son biliyorsunuz Atatürk Cumhuriyet kulemizin açılışını yaptık Bizim yaptığımız eserlere Yavaş’ın hayali yetişmez nefesini bırak hayalini yetişmez.”

“DAHA FAZLA OY ALMAK İÇİN ‘APO BEY’ DİYENLERE YAZIKLAR OLSUN”
Daha fazla oy almak için ilkesiz siyaset yapıldığını söyleyen Altınok şunları kaydetti:
“Ankara seymenlerin ve bacı erenlerin şehri. 27 Aralık 1919’da seymenler 2 şey söylediler. Paşam seni karşılamaya geldik vatan uğrunda ölmeye geldik dediler. Ankara budur milli mücadelenin kalbi ve merkezidir. Bu ruh ve heyecan devam ediyor mu Ankara? Dolayısıyla 31 Mart’ta şu an İmralı’da yatan binlerce askerimizin ve polisimizin Kürt vatandaşlarımızın, kahramanlarımızın katili olan üstelik Türkiye Cumhuriyeti Devletini bölmek isteyen, yabancı ülkelerin ajanı olan birisine ne dedi Yavaş? ‘ Apo bey’ dedi. Milli Mücadele’nin başkenti Ankara’nın belediye başkanı Yavaş! Sana yazıklar olsun, şehitlerimizin kemikleri sızlıyor. Yiğitlerimiz, gazilerimiz iki gözünü iki ayağını vermiş. Oy almak için Apo Bey diyenleri kınıyoruz. Hainlere ve şehitlerimizin katillerine Bey diyemezsin. Ankara’da büyükşehir belediye başkanlığı yapamazsın. Türk Kürt Alevi Sünni kardeştir. Hepimiz bu ülkenin sahibiyiz. Ayarım yapan vatan haini kalleştir. Ama PKK ayrı bir şey. Türk milletini bölmek parçalamak bizi yeryüzünden silmek isteyen hainlerin maşalarıyla bir olanları kınıyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Atatürk’ün heykellerini yıkacağız diyenlere selam söylüyor. Şehitlerimize gazilerimize selam yok, Atatürk’e selam yok, Anadolu kadınlarımıza selam yok! Ama Atatürk’ün heykellerini yıkacağız diyene selam veriyorlar.”
Altınok, Moskova’da gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı. Ayrıca Ramazan ayının Filistin’deki zulmün son bulmasına ve mazlumların kurtuluşuna vesile olmasını diledi.