Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ulusal Kanser Haftası Etkinliği Yenimahalle Belediyesi’nde Gerçekleştirildi

Dernek Başkanı Çiğdem KUZUCU’nun

IMG 20240406 WA0022
Dernek Başkanı Çiğdem KUZUCU’nun kanser Farkındalığı Hakkında Çarpıcı Sözler,

Dernek başkanı Çiğdem KUZUCU, kanserin fütursuz bir hücrenin kontrolsüz bir biçimde çoğalması olduğunu belirterek, hastalığın sadece bireyin kendi yaşamını değil, aynı zamanda sevdiklerini de etkilediğini vurguladı. Ayrıca, kanserle mücadele sürecinin ikinci bir doğum gibi olduğunu ve yaşam senaryosunun beklenmedik şekilde değiştiğini ifade etti.
Kanserle Mücadelede Olumlu Yaklaşım ÖnemliKUZUCU, günümüzde birçok insanın kanserle yüzleşmek zorunda kaldığını ancak bunu yenebilen birçok insanın olduğunu hatırlatarak, kanserle ilgili konuşurken ve yazarken hastaların ve bakım verenlerin duyarlılığını göz önünde bulundurulması gerektiğini vurguladı. Hastaların zorlu süreçlerinde destek olacak ve onları güçlendirecek yaklaşımlar sergilenmesi gerektiğini belirtti ve hastalığın küçümsenmemesi gerektiğini vurguladı.

Uzman Doktorların KatkılarıEtkinliğe konuşmacı olarak katılan Bilkent Şehir Hastanesi Radyasyon Onkoloji Bölümünden Doç. Dr. Fevziye İlknur KAYALI, hastaların büyük ilgisiyle karşılandı. Beslenme, enfeksiyon ve öz bakım konularına değinen KAYALI, erken teşhisin önemini vurgulayarak katılımcıların sorularını cevapladı. Ayrıca, Cerrahi Onkoloji Bölümünden Prof. Dr. Gürkan DUMLU, hastalarla birebir sohbet ederek, ailelerin hastalarını anlamaları ve destek olmaları gerektiğini belirtti. Hastaların sosyal hayattan uzak tutulmaması ve doğru bilinen yanlışlardan kaçınılması gerektiğini vurguladı.
Dernek Üyeleri ve Gönüllülerle İftar Sonrası Etkinlikİftar sonrası gerçekleştirilen etkinliğe dernek üyeleri ve gönüllülerin de katıldığı belirtildi. Bu samimi ortamda, hastaların ve yakınlarının bilgilendirildiği etkinlik, büyük bir ilgi ve katılımla gerçekleşti.