Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ULUSKON Heyeti Umman’ a Gidiyor

“ULUSKON Heyeti Umman’ a

“ULUSKON Heyeti Umman’ a Gidiyor ”
IMG 20240205 WA0000

ULUSKON (Uluslararası Yatırım ve İş Dünyası Konfederasyonu) Genel Başkanı Nezaket Emine Atasoy, görevine yeni başlayan Umman Büyükelçisi Sayın Saif Rashid Saif Al-Jahwari’yi ziyaret etti.
Ziyarete, Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Yatırım Teşvikleri Türker Ergeç ve ULUSKON Basın Danışmanı Gamze Erden eşlik ettiler. Umman Büyükelçiliğini ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek konuşmasını başlatan Başkan Atasoy, “Öncelikle kabulünüz için teşekkürlerimi sunarım. Türkiye’ye hoş geldiniz Sayın Büyükelçi. Yeni görevinizi kutlarım. Umman Sultanlığına ve iş birliğine ULUSKON Yönetim Kurulu olarak önem vermekteyiz. Umman Sultanlığı ile gıda, tekstil, inşaat ve topraksız tarım alanlarında ticaretimizi başlatmak ve büyütmek istiyoruz. Liman ülkesi olan ve her geçen gün Türkiye ile ilişkilerini büyüten Umman’a inşaat alanında yeni müteahhitler getirmenin yanında, tekstilde yeni markalar kazandırabiliriz.” Dedi. Başkan Atasoy, Umman Sultanı Heysem bin Tarık’a selam ve saygılarını ileterek sözlerini tamamladı.

Büyükelçi Al-Jahwari; “Umman adına ticari düşünceleriniz için IMG 20240205 WA0001teşekkürlerimi sunuyorum. İlişkileri güçlendirmek istemeniz beni sevindiriyor. Madem ki, iki tarafında isteği iş birliği ise sizleri Umman iş kadınlarımız ve iş adamlarımızla bir araya getirmekten mutluluk duyarız. Aynı zamanda Türkiye-Umman iş birliği konferansı düzenlemek isteriz. Bunun için de siz değerli ULUSKON heyetini Ticaret Odamızla iş birliği içinde görmekten onur duyarız. Örneğin İnşaat ve Tarım konusunda birlikte çalışabiliriz.
Umman-Türk Ekonomik toplantısı bu yıl ilk defa düzenlenecektir. Bu toplantıda iş birliğinin daha da artacağına inanıyoruz. Tarihler kesinleştiği zaman sizleri aramızda görmekten memnuniyet duyarız. Bu görüşmemizin gelecekteki ilk iş adımlarının başlangıcı olmasını temenni ediyorum. Nazik ziyaretleriniz için teşekkür ederim.” şeklinde konuştu.
İkili İlerleyen dönemde Umman’a ticari seyahat planladı.
Daha sonrasında ULUSKON Başkanı Nezaket Atasoy, Umman Sultanlığı Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Maslahatgüzar İbrahim Bin Sulaiman Al Hasani ile de kısa bir görüşme sağladı.
Görüşme sonucunda ULUSKON adına Başkan Atasoy Büyükelçi Al-Jahwari’ye bir plaket taktim etti.