Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ünlü Piyanist Fazıl Say’dan Ali Koç’a Sert Eleştiri

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Üçüncü kez başkan seçilmesinin ardından Ali Koç’u hedef alan Say, Koç’un futbola yaptığı yatırımları ve başarısızlığını dile getirdi.

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç’a yönelik sert eleştirilerde bulundu. Üçüncü kez başkan seçilmesinin ardından Ali Koç’u hedef alan Say, Koç’un futbola yaptığı yatırımları ve başarısızlığını dile getirdi.

Fazıl Say, Ali Koç’un aileden zengin olduğunu belirterek, “Türkiye gibi yoksul bir ülkede yüz milyonlarca doları futbola yatırıyor, yine de 6 yıl başarısız oluyor. O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi, eğitimde neler yapılırdı. Anadolu’da, -bu zor durumdaki ülkede- o para o vasat futbolculara verileceğine, ülke kültürel şahlanırdı, sadece kültür de değil, ilim bilim de” ifadelerini kullandı.

Say, Ali Koç’un başkanlık yaptığı dönemde Fenerbahçe’nin başarısızlığını vurgularken, “6 yılda 1 şampiyonluk alamadı, suçlu hep ya federasyon, ya Galatasaray ya da öteki filan” diyerek Koç’un sürekli başkalarını suçladığını belirtti.

Fazıl Say, Ali Koç’un futbola yaptığı yatırımların Türkiye’nin kültürel ve bilimsel alanlarda kalkınması için kullanılabileceğini savundu. Say, “O parayla kültür devrimi olurdu, orkestralar, festivaller, bienaller kurulurdu, eserler üretilirdi. Eğitimde neler yapılırdı, Anadolu’da o zor durumdaki ülkede o para vasat futbolculara verileceğine ülke kültürel şahlanırdı. Sadece kültür de değil, ilim bilim de gelişirdi” dedi.

Ali Koç’un başkanlığı döneminde Fenerbahçe’nin başarısızlığına dikkat çeken Say, “6 yılda 1 şampiyonluk alamadı. Suçlu hep ya federasyon, ya Galatasaray ya da öteki filan” diyerek, Koç’un başarısızlığı için sürekli dış etkenleri suçlamasını eleştirdi.

Fazıl Say’ın bu eleştirileri, sosyal medyada ve spor camiasında geniş yankı uyandırdı. Birçok kişi, Say’ın eleştirilerine destek verirken, bazıları da Koç’un futbola yaptığı yatırımların arkasında durdu. Ancak bu açıklamalar, Türkiye’de kültür ve sanatın daha fazla desteklenmesi gerektiği yönündeki tartışmaları yeniden alevlendirdi.