Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ünlü Sanatçı Uriel Salnaitis, Ünlü Sanatçı Ayşen’e Ateş Püskürdü!

Ünlü sanatçı Uriel Salnaitis ve 90’ların pop sanatçısı Ayşen Şimşek, “Nerdesin” şarkısını birlikte seslendirmek için çalışmalara başladılar

Ünlü sanatçı Uriel Salnaitis

Ünlü sanatçı Uriel Salnaitis ve 90’ların pop sanatçısı Ayşen Şimşek, “Nerdesin” şarkısını birlikte seslendirmek için çalışmalara başladılar. “Nerdesin” şarkısının tanıtım klibi çalışmalarını tamamladılar. Ancak Uriel Salnaitis Almanya’da yaşadığı için, Ayşen’in Almanya’ya gelip stüdyo çalışmalarını tamamlaması gerekiyordu. Bu bağlamda, sanatçı Ayşen’i Almanya’ya davet eden Uriel Salnaitis, (Alman vatandaşı), Alman Federal Cumhuriyeti’ne başvurdu ve Ahmet Şimşek ve eşi Kemal Şimşek adına 6 aylık vize aldı. Vizelerini de yolladı. Mevsim kıştı ve havalar çok soğuktu. Ayşen, Uriel’e “Nasıl olsa 6 ay zamanımız var, havalar ısınınca stüdyo çalışmalarını daha sonra yaparız. Biz şimdi Hamburg’daki dostlarımızı ziyaret edelim, sonra döner klibimizi çekeriz,” diyerek yanından ayrıldılar. Daha sonra 2 hafta sonra Türkiye’ye geri döndüler. 1990’lı yıllarda, “Nerdesin” şarkısı hatırlanacağı üzere büyük bir patlama yapmış ve rekorlar kırmıştı. “Nerdesin” şarkısının sözü Zeynep Talu’ya, müziği ise Max Moroldo’ya aittir. Orijinalde Uriel Salnaitis, “Day By Day” olarak seslendirecek. Şarkının yazarları Nathalie Aarts, Massimilano Moroldo, Francesco Marchetti. 90’larda İngilizcesini de Regina seslendirdi. 1997’de ise Ayşen Türkçe versiyonunu seslendirdi. Uriel Salnaitis, bu şarkının resmi iznini aldığını ve hem Türkçe hem de İngilizce versiyonunu seslendireceğini belirtti.

Uzun süre boyunca Uriel Salnaitis, sanatçı Ayşen’i Almanya’da bekledi. Ne yazık ki gelmeyince, Uriel Salnaitis sanatçı Ayşen’in sözleşmesini iptal etmek için avukatını aradı ve sözleşmeyi iptal ettirdi. Basın danışmanı Murat Topçu’ya verdiği bilgilere göre, Uriel Salnaitis şu sözlere yer verdi: “Ben Alman vatandaşıyım ve Almanya’da bir müzik şirketim var. Tüm çalışmalarımı bu müzik şirketi üzerinden yapıyorum. Bu bağlamda, Alman devleti bu referanslarıma dayanarak bu sanatçı ve eşine 6 aylık vize verdi. Ben Alman devletine burada oluşabilecek her türlü zarar ve ziyandan kefilim diyerek güvence verdim ve bu yüzden vize onaylandı. Sanatçı Ayşen, aynı zamanda benim fikrim olan bir projeyi çalmış oldu. İstanbul’a dönünce pop sanatçısı Yaşar, aynı projeyi gerçekleştirdi ve klibini yayınladı. Bu da etik bir davranış değildi. Bana verilen sözler tutulmadı, sözleşmenin şartlarına uyulmadı ve benim müzik projem yarım kaldı. Maddi ve manevi zarara uğradım. Ayrıca pop şarkıcısı olan Yaşar’la yapılan düet hem ses rengine uymamış hem de yakışmamış. Bu nedenden dolayı şarkıcı Ayşen’le olan müzik çalışmalarımı sonlandırdım. “Nerdesin” şarkısının ikinci defa cover olarak tekrardan Uriel Salnaitis tarafından yorumlanacak ve seslendirilecek izin belgesini aldığını, hem Türkçe hem de İngilizce olarak seslendireceğini bildirdi.”

Murat Topçu Almanya (CUMHA)