Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzmanlar, Sarımsağın Antibiyotik ve Narkoz Sonrası Bağırsak Sağlığına Faydalarını Vurguluyor

Uzmanlar, son araştırmalara göre, antibiyotik kullanımı, narkoz uygulaması veya ameliyat sonrası bağırsak sağlığını desteklemek için sarımsak tüketiminin önemini vurguluyorlar

Uzmanlar, son araştırmalara göre,

Uzmanlar, son araştırmalara göre, antibiyotik kullanımı, narkoz uygulaması veya ameliyat sonrası bağırsak sağlığını desteklemek için sarımsak tüketiminin önemini vurguluyorlar. Sağlık uzmanları, bu doğal çözümün bağırsaklardaki yararlı bakterilerin yeniden hayata dönmesine yardımcı olduğunu belirtiyorlar.

Yeni yapılan çalışmalar, antibiyotik kullanımı veya narkoz altında geçirilen süreçlerin bağırsak mikrobiyotasını olumsuz etkilediğini göstermektedir. Sarımsak, içerdiği prebiyotikler sayesinde bağırsak sağlığını desteklerken, probiyotik etkisiyle de yararlı bakterilerin çoğalmasına yardımcı olabilir.

Uzmanlar, sarımsak tüketiminin antibiyotik kullanımı sonrası bağırsak sağlığını desteklemek için doğal bir yöntem olduğunu vurguluyorlar. Ancak, tıbbi durumları olan bireylerin öncelikle bir uzmana danışmaları önemle belirtiliyor.