Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

V SICAKLIĞINDA BİR MERKEZ

-BAŞKENT’TE YAŞAYAN 60 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR, BİLGİ VE TEKNOLOJİYİ BÜYÜKŞEHİR SAYESİNDE ÖĞRENİYOR

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BÜNYESİNDE HİZMET VEREN YAŞLILAR VE GENÇLER BİLGİ ERİŞİM MERKEZİ’NDEKİ ÜCRETSİZ EĞİTİMLERE YOĞUN İLGİ VAR

-HER MESLEKTEN YAŞLI VATANDAŞ, TEMEL BİLGİSAYAR EĞİTİMİNDEN AKILLI TELEFON KULLANIMINA, TARİHİ VE TURİSTLİK MEKÂN GEZİLERİNDEN FARKLI SOSYAL AKTİVETELERE KADAR BİRÇOK KONUDA EĞİTİM ALIYOR

-BAŞKENT’TE YAŞAYAN 60 YAŞ

Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında yaşlı vatandaşların refah ve huzurunu artıracak çalışmalar yürütüyor.

         Emekli olan vatandaşların yaşamın içinde aktif rol almalarını sağlamak ve yeni teknolojileri kullanarak hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla açılan Büyükşehir Belediyesi Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi, yoğun ilgi görüyor.

 

HER MESLEKTEN ÜYE VAR

         “Yaşlılar ve Gençler Bilgi Erişim Merkezi”nde her meslek grubundan üyeler yer alıyor. 60 yaş üstü vatandaşlar aldıkları derslerle öğrenmenin yaşının olmadığının da en büyük kanıtı aslında.

         Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilen kurslara katılan Başkentliler, sosyal hayata katılmanın mutluluğunu yaşıyor. “İkinci baharımızı yaşıyoruz” diyen üyeler seminerlere katılarak, kişisel gelişim, yalnızlık ve stresle baş etme yöntemleri konusunda da uzmanlardan ders alıyor. Merkez yaşlı üyelerinin sosyalleşmesine ve öğrenme isteklerine de destek oluyor.