Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

WhatsApp’ta yeni özellik

WHATSAPP’TAN FOTOĞRAF VE VİDEO

WHATSAPP’TAN FOTOĞRAF VE VİDEO GÖNDERİRKEN KALİTESİ ARTIK DÜŞMEYECEK

WhatsApp’tan fotoğraf ve video gönderirken yaşanan kalite kaybını hepimiz deneyimledik. Ancak geçtiğimiz yılın ağustos ayında yapılan bir güncelleme ile artık fotoğrafları daha yüksek çözünürlükte gönderebiliyorduk. Şimdi ise bu özellik otomatik hâle getirilmeye hazırlanıyor.

WhatsApp’ın Android için sunduğu 2.24.7.17 beta güncellemesinde, yakından incelendiğinde karşımıza yeni bir ayar çıkıyor. “Medya Yükleme Kalitesi” adı verilen bu seçenek, kullanıcıların gönderilerinin hangi kalitede iletilmesini tercih edeceklerini belirlemelerine olanak tanıyor. Böylece, varsayılan gönderim kalitesini yüksek seviyeye ayarlamak mümkün olacak.
Bu özellik sayesinde, standart kalite seçildiğinde fotoğraflar hızlı bir şekilde sıkıştırılarak gönderilecek, ancak HD kalite seçeneğiyle WhatsApp’a göre 6 kat daha yüksek kalitede içerikler aktarılabilecek ve tabii ki bu durumda gönderimler daha yavaş olacak. Bununla birlikte, daha yüksek kalitede gönderim yapılması, doğal olarak daha fazla internet kullanımı anlamına gelecek.