Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yeniden Refah Partisi ittifaksız yarışacak

Yeniden Refah Partisi, İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçime kendi adaylarıyla girecek.

Yeniden Refah Partisi, İstanbul,

Yeniden Refah Partisi, ittifak kararını açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de seçime kendi adaylarıyla gireceklerini duyurdu. 31 Mart yerel seçimlerinde ittifak kapılarını kapatan Erbakan, “Milletimiz ve teşkilatımız ittifak yapmamızı istemiyor” dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ İTTİFAK KARARINI AÇIKLADI

Yeniden Refah Partisi, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı’yla seçime girmeyeceklerini açıkladı. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, “Müzakere sürecinde karşımızda 5 sebep çıktı” diye konuştu. Erbakan, partisinin ittifak kararını 5 maddeyle açıkladı.

“MİLLETİMİZ İTTİFAKTA YER ALMAMIZI İSTEMİYOR”

14 Mayıs 2023 Seçimi’nde milletimizin bizden beklentisini dikkate alarak Cumhur İttifakı’nın içinde yer almıştık. Ancak bu seçimde milletimiz bizden bir ittifakın yerinde almamızı istemiyor. Bir başka sebep de teşkilatlarımız bu ittifakın içinde yer almamızı istemiyor.

3 BÜYÜKŞEHİR ADAYLARI 10 ŞUBAT’TA AÇIKLANACAK

Yeniden Refah Partisi olarak beka meselesi olarak görmediğimiz bir seçimde kendi adaylarımızla seçime girmeyi ve gücümüzü göstermeyi istiyoruz. AK Parti ile 31 Mart Yerel Seçimi’nde ittifak yapmamak, Ankara, İstanbul ve İzmir’de kendi adaylarımızla çıkması hususunda karar almış bulunuyoruz. Adaylarımızı inşallah 10 Şubat’ta açıklayacağız.”

Erbakan, AK Parti ile ittifak yapmama nedenlerini sıraladı;

  1. Milletimiz bu seçimde ittifak yapmamızı istemiyor.
  2. Teşkilatlarımız ittifak içinde yer almamızı istemiyor.
  3. Biz bu seçimlere beka seçimi olarak bakmıyoruz.
  4. Karşı blok bu seçimlere ittifak olarak girmiyor. Karşı blokta böyle bir kenetlenme yoksa burada da ittifak yapılması ciddi bir husus değil.
  5. AK Parti ittifak görüşmelerinde bize adil tekliflerle gelmedi. İyi niyetle bu görüşmeleri yaptık ancak adil ve dengeli bir taleple karşılaşmadık.