Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yeniden Refah Partisi Osmaniye’de seçime giremiyor

Son Dakika: Yeniden Refah Partisi Osmaniye’de seçime giremiyor

Son Dakika: Yeniden Refah

Yeniden Refah Partisi Osmaniye İl başkanı Adem Cingöz adaylara ait seçim evraklarının son tarihi olan 20.02.2024 günü evrakları il seçim kuruluna saat:17.30 da teslim etmesi sonucu Yeniden Refah Partisi Osmaniye de seçime giremiyor.

Osmaniye Merkez Belediye Başkan adayı Adem DEMİR, 3 aydır Osmaniye’de ciddi çalışmalar yapmasına ve anketlerde önde gösterilmesine rağmen il başkanının evrakları geçerli sürede teslim etmemesi sebebi ile seçime giremedi.

Duruma el koyan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanlığı, Osmaniye il başkanı Adem Cingöz’ü il başkanlığı görevinden aldı ve yerine Osmaniye’de ikamet eden Genel Merkez Görevlisi be Adana İl sorumlusu Ekrem Türkmen’i Osmaniye İl başkanı olarak görevlendirdi.

Eski il başkanı Adem Cingöz’ün bu tavrı sonucunda sadece Osmaniye Merkez değil Toprakkale İlçesi ve Hasanbeyli Ilçesi’nde de evrakların geç teslim edilmesi sonucu adaylar seçime katılamıyor. İl başkanı Adem Cingöz her ne kadar sosyal medyada olayın tamamen ihmal sonucu olduğunu beyan etse de partililer ve Belediye Başkan adayı Adem Demir’i destekleyen seçmenler tarafından tamamen ihanet sonucu ve kasıtlı yaptığı şeklinde suçlamalarla karşı karşıya kaldı.