Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yenimahalle’nin engel tanımayan ustaları

Ellerinin hamuruyla eğlendiler

Ellerinin hamuruyla eğlendiler

Yenimahalle Belediyesi engelli bireylerin sosyal hayata dahil olmaları için düzenlediği etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Yenimahalle Belediyesi Engelliler Biriminin üyeleri için düzenlediği pizza etkinliğinde engelli bireyler gönüllerince eğlenirken, kendi açtıkları hamurlardan elleriyle pizza yaptı.

”Çocuklarımızın kendilerinde özgüveni oluştu”

Düzenlenen pizza etkinliğinde eğlenceli dakikalar yaşayan özel bireyler elleriyle hamur açıp istedikleri malzemelerle kendilerine lezzetli pizzalar yaptı. Bu etkinlik sayesinde el becerilerini ve karar verme yetilerini geliştiren katılımcılar aileleriyle heyecanlarını paylaştı.

Çocuklarında, düzenlenen etkinlikler ve sunulan hizmetler sayesinde olumlu değişimler gözlemlediklerini belirten aileler , “Yenimahalle Belediyesi’nin engelliler için sunduğu hizmetler ve tesisler sayesinde tek bir yerden çocuklarımız için gerekli her şeye ulaşabiliyoruz. Bu sayede bizlerde oradan oraya koşturmak zorunda kalmıyoruz. Çocuklarımızın kendilerine özgüveni oluştu. Bunun için başkanımıza ve personellerine teşekkür ederiz” dedi.

Etkinliğin sonunda yaptıkları pizzaları afiyetle yiyen engelli bireyler yüzlerinde kocaman gülümsemelerle evlerine döndü.