Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yerli ve Milli Partili Atıcı’dan emeklilere yönelik çığır açan teklif:

EMEKLİ MAAŞLARINA DEVRİM GİBİ DÜZENLEME!

EMEKLİ MAAŞLARINA DEVRİM GİBİ

Yerli ve Milli Parti Emeklilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı, emeklilerin yaşadığı geçim sıkıntısına kalıcı çözümler sunacaklarını açıkladı. 2008 yılında kaldırılan ve emekli maaşlarının asgari ücretin en az yüzde 110’u olmasını garanti altına alan düzenlemenin yeniden hayata geçirilmesini gündeme taşıdı.

Yerli ve Milli Parti Emeklilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Atıcı, emeklilerin beklentilerine işaret ederek, “16 milyon emeklimizin her gün artan yaşam maliyetleri karşısında en büyük beklentisi, insan onuruna yaraşır bir gelir seviyesidir. 2008’de rafa kaldırılan emekli aylığı bağlama oranının yeniden yürürlüğe girmesiyle, endüstri emeklilerimizin aylığı 35 bin 704TL’ye yükselecek, bu adım emeklilerimize hak ettikleri değeri verecektir. Ayrıca, tüm emeklilerimize yapılacak 12 bin TL’lik seyyanen zam ile onlara derin bir nefes aldırmayı taahhüt ediyoruz” dedi.

Yerli ve Milli Parti’nin bu teklifi, emeklilik sisteminde köklü bir değişiklik öngörüyor ve emeklilerin hayat standardını yükseltmeyi hedefliyor. Genel Başkan Yardımcısı Atıcı, bu teklifin sadece emekliler için değil, ekonominin canlanması ve toplumsal refahın artırılması açısından da önemli olduğunu vurguladı. Parti, söz konusu düzenlemelerin bir an önce yürürlüğe girmesi için mevcut çalışmalarını hızlandırma sözü verdi.