Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkanvekili Karaca: Halk İktidara Sarı Kart Verdi

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli milletvekili, Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanvekili Avukat Gülizar Biçer Karaca Başkent Postası ve World Türk TV ortak yayınında gündeme dair soruları cevapladı. Halkın iktidara sarı kart verdiğini söyleyen Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerdeki başarısını değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli

Türkiye Büyük Millet Meclisi başkanvekili Avukat Gülizar Biçer Karaca, Başkent Postası ve Word Türk TV’ye konuştu. Karaca, gündemi değerlendirdi.

Haritada sarıdan kırmızıya dönen ilk ilin Denizli olduğunu söyleyen Karaca, “Bu bir zafer değildir. Halk iktidara sarı kart vermiştir. Cumhuriyet Halk Partisi’ne ise çok önemli bir fırsat vermiştir. Denizli örneğini vereyim 15 ilçenin 9 tanesini ve büyükşehir belediyesini biz kazandık. Aslında bunun olacağını biz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde gördük. Çünkü haritada sarıdan kırmızıya dönen ilk ilimiz Denizli oldu. Bu vesileyle hemşerilerime tekrar teşekkür ederim” diye konuştu.

Önümüzdeki beş yılı iyi değerlendirmek gerektiğini ifade eden Karaca, “Bu 5 yılda belediyelerimiz iyi yönetim sergilerse inanıyorum ki 2028 yılında halkımız bize iktidarı verir” dedi.

Bu beş yıl iyi değerlendiremezlerse halkın yöneticileri cezalandıracağını ifade eden Karaca, “Vatandaş cezalandırır biz bunu biliyoruz. Hatırlayın aynısını 1989’da yaşadık halk bize ceza verdi. O dönemi iyi değerlendiremedik ve cezayı aldık. Bu süreçten sonra 25 yıl biz belediyeleri alamadık. CHP belediyeleri çok iyi çalışmalı ve biz bunun farkındayız. Bunun genel merkez ve genel başkanda farkında. Bu yüzden çok iyi bir çalışma var. Efsane başkanımız Yılmaz Büyükerşen başkanımızın başında olduğu belediyeleri denetleyen bir kurul kurdular. Benzerini kemal bey yapmıştı şimdi bizde bir tekrarını yapıyoruz“ diye konuştu.

Tasarruf tedbirlerinin faturasının halka kesildiğine değinen Karaca, “Dağ fare doğurdu diyebiliriz. Tasarrufu yine halka yüklediler, size yüklediler, başta yerel gazetelere yükledi. Bu iş baştan başlamalı en tepeden” dedi. Genel başkanın davetiyle 5 kişilik Cumhuriyet Halk Partili 5 divan üyesi olarak meclis başkan vekiline yazılı bir davet sunduğunu belirten Karaca, “Bugün meclis olarak biz hangi alanlardan tasarruf edebiliriz diye konuşacağız“ ifadelerine yer verdi.

Karaca, pandemi zamanında esnaflara verilen kredilerin o dönemki verilen faiz oranının iki katı şeklinde geri istendiğinden ve esnafın kötü durumda olduğundan söz etti. Milletvekilliği yaptığı Denizli’nin futbol kulübu olan Denizlispor’un içinde bulunduğu duruma üzüldüğünü ve Denizlispor’un daha iyiyi hak ettiğini söyleyen Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Maalesef üzücü bir sezon yaşadık. Tarihimizde ilk defa bu kadar alt liglere düştük. Biz daha önce Avrupa kupalarına katılmış bir camiayız. Tekrar bugünlere gelmek için elimizden geleni yapacağız. Belediye başkanımız ve vekillerimiz birlikte olup Denizli’ye gönül veren tüm vatandaşlarımızla birlikte yukarıya çıkacağımıza inanıyorum“

Son olarak başkentten ve Mansur Yavaş’ın yönetiminden bahseden Karaca, Ankara’nın hasret kaldığı değerlerle yönetildiğini anlattı. Mansur Yavaş’a teşekkürlerini ileten Karaca, “Ankara çok iyi yönetiliyor” dedi.