Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ERZURUMSPOR’DAN GELECEĞE SAĞLAM TEMEL

5 dönemdir transfer yasağı olmasına rağmen Trendyol 1.Lig’de başarıdan başarıya koşan Erzurumspor, 3 puanı da silinmesine rağmen Play-Off’u zorluyor

5 dönemdir transfer yasağı

ERZURUMSPOR’DAN GELECEĞE SAĞLAM TEMEL
5 dönemdir transfer yasağı olmasına rağmen Trendyol 1.Lig’de başarıdan başarıya koşan Erzurumspor, 3 puanı da silinmesine rağmen Play-Off’u zorluyor.
Alt yapıya büyük yatırım yapan Mavi- Beyazlı kulübün ülke taramasında tespit ettiği 200’den fazla genç futbolcu kulüp tesislerinde kalıyor, bütün gelişim ve akademi liglerine katılıyor.

Tam 5 dönemdir transfer yasağı var ama onlar pes etmiyor, aksine başarıdan başarıya koşuyor. 1.Lig’de Play-Off’u zorluyor, alt yapıda Türk futboluna örnek oluşturan hamleler yapıyor.
1.Lig’deki takımın kadrosunda alt yapıdan yetişen bir çok genç futbolcu var. Bazıları tecrübe kazanmaları için 2.Lig ve 3.Lig’deki takımlara kiralandı.

DİYARBAKIR’DAN SAKARYA’YA KADAR YETENEK TARAMASI
Hem 1.Lig’de başarılı oluyor, hem genç ve yetenekli futbolcular yetiştiriyor.
Ülke genelinde tespit edilen ve kulüp tesislerinde ihtiyaçları karşılanan 200’den fazla genç futbolcu 20 uzman antrenör nezaretinde tüm gelişim ve akademi liglerine katılıyor.
Alt yapıda Erzurum’un yanı sıra Diyarbakır’dan Sakarya’ya kadar bir çok bölge ve şehirden genç futbolcular var.

BAŞKAN DAL :” BU İŞİN MİMARI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MEHMET SEKMEN’DİR”
Erzurumspor Kulüp Başkanı Ahmet Dal’a göre profesyonel takım ve alt yapı düzeyindeki bu örnek başarının en büyük mimarı Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen.
Başkan Dal,” 5 dönemdir transfer yasağımız var. Biz buna karşı teknik direktörümüz Hakan Kutlu ve oyuncularla kader birliği yaptık.2024 yılında Avrupa”da gol yemeyen tek takımımız. Takımda herkes başarı için gayret ediyor. Güzel bir altt yapı hamlesi başlattık. Bu işin en büyük mimarı Onursal Başkanımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’dir. Onun desteğiyle bunları yapıyoruz” dedi.

IMG 20240221 WA0014 IMG 20240221 WA0013 IMG 20240221 WA0012 IMG 20240221 WA0011 IMG 20240221 WA0010 1