Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Uzun Boylu Erkeklerin Avantajları: Yükseklik Etkisi Tüm Yönleriyle İncelendi

Son yıllarda yapılan bir dizi araştırma, erkeklerde uzun boylu olmanın bir dizi avantajı olduğunu ortaya koyuyor.

Son yıllarda yapılan bir

Kadınlar arasında yapılan ankete göre, kısa boylu erkeklerin çekiciliği, başarısı, uyumu ve maskülenliği konusunda algılanan eksiklikler, uzun boylu erkeklerde daha az belirgin. Ayrıca, kadınların tercihlerine yönelik yapılan çalışmalar, partner olarak daha uzun boylu erkekleri daha çok tercih ettiklerini gösteriyor. Araştırmalar ayrıca, kadınların en çok tercih ettiği boyun, erkeklerin kendilerinden yaklaşık 21 cm uzun olduğu ilişkilerde olduğunu belirtiyor.

Uzun boylu erkeklerin avantajları sadece partner tercihleriyle sınırlı değil. Finansal açıdan da, uzun boylu erkeklerin daha fazla kazanma eğiliminde olduğunu gösteren veriler bulunuyor. Bu durumun, uzun boylu erkeklerin genellikle daha eğitimli olmasıyla da ilişkili olduğu düşünülüyor.

Ayrıca, sağlık açısından da uzun boylu olmanın avantajları olduğu belirtiliyor. Yapılan çalışmalar, kısa boylu erkeklerin daha az sağlıklı olduğunu ve evlendikleri kadınların da genellikle daha kötü sağlık koşullarına sahip olduğunu gösteriyor.

Tüm bu bulgular, uzun boylu erkeklerin bir dizi alanda avantajlı olduğunu ve bu avantajların sosyal ilişkilerden ekonomiye kadar geniş bir yelpazede etkili olduğunu gösteriyor.