Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DÜNYA SAĞLIK ÖDÜLLERİ VE ALTIN KALEM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Mihrabat Korusu’nda düzenlenen 6. Altın İnsan Ödülleri töreninde sanatçılar, yazarlar ve sağlıkçılar ödüllerini aldı. Cumhur Haber Ajansı, “En İyi Çıkış Yapan Haber Ajansı” ödülüne layık görüldü.

Mihrabat Korusu'nda düzenlenen 6.

Altın İnsan Ödülleri Coşkuyla Gerçekleşti

Bu sene altıncısı düzenlenen Altın İnsan Ödülleri, 25 Mayıs 2024 tarihinde Mihrabat Korusu’nda görkemli bir törenle sahiplerini buldu. İlk olarak 2018 yılında Altın Kalem Ödülleri adı altında başlayan ödüller, bu yıl daha geniş bir yelpazeye yayılarak ressamlar, sağlıkçılar ve yazarlarla farklı bir formatta sanatçılarla buluştu.

WhatsApp Gorsel 2024 05 26 saat 20.55.02 5722be0d

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üç Saat Süren Program Büyüledi

Türkiye’de fark yaratmanın yanı sıra fark edilmenin de önemine inanan Sayime Serra Erdoğan’ın öncülüğünde düzenlenen program üç saat sürdü. Her gelen ve ödüle layık görülen isimlerden röportaj ve fotoğraflar alındı. Töreni; Oyuncu/Yazar Mustafa Sefa Güvenir, Dr. Ender Saraç sundu ve Manken Cemrenaz Turhan eşlik etti.

Sanat ve Sağlığın Buluşması

Günümüz dünyasında insanların ayrıştığı bu dönemde, sanatın birleştiriciliğine olan ihtiyacın vurgulandığı törende, birkaç farklı sanat dalı ile sağlığın birleştirilmesinin önemi dile getirildi. Sağlık bedenin, sanat ise ruhun en önemli unsurları olarak nitelendirildi.

Ödül Kategorileri ve Anlamları

Altın Kalem: Kitap yazmanın ötesinde, eser oluşturmanın önemine vurgu yapılan bu kategoride, okurun hayatına değer katan kitaplar ödüllendirildi.

Altın Deklanşör: Fotoğraf sanatının, anlık ilhamları tek karede anlatabilme sanatı olarak tanımlandığı bu kategoride, hem icra eden hem de izleyici perspektifinden sanatçılar ödüllendirildi.

Altın Kitap: İlham olan kitapların, sadece kelimelerle değil, resmedilerek de anlatılmasının gerekliliği vurgulanarak ödüller verildi.

Dünya Sağlık Ödülleri: Sağlığın her şeyin başında geldiği, tüm sağlık çalışanlarının değerli bulunduğu bu kategoride, sadece doktorlar değil, sağlık sektörünün her kademesindeki çalışanlar ödüllendirildi.

Akademik Altın Kalem Ödülleri: Ülkenin aydınlanmasında büyük rol oynayan akademisyenlerin, kültür ve sanat adına önemli eserleri ödüllendirildi.

Altın İnsan: Altın eserler ve müelliflerin yanı sıra, sanatın ve hizmetin tek dalında değil, tek çatısı altında toplanan hikayeler ödüllendirildi.

Cumhur Haber Ajansı’na Büyük Onur

Bu yılki ödül töreninde, Cumhur Haber Ajansı “En İyi Çıkış Yapan Haber Ajansı” ödülüne layık görüldü. Cumhur Haber Ajansı Yönetim Kurulu Başkanvekili Muhammed Yasin Örücü, bu ödülü alarak, ajansın 2024 yılında hızla büyüdüğünü ve güçlü medya kuruluşlarıyla önemli protokoller imzaladığını belirtirken, katılımcılara, değerli juri üyelerine ve Sayime Serra Erdoğan’a teşekkürlerini ifade etti.

WhatsApp Gorsel 2024 05 25 saat 19.20.44 f0d63974 1 WhatsApp Gorsel 2024 05 27 saat 14.00.16 633ff179

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte Ödül Alan İsimler

Prof. Dr. Nevzat Tarhan

Prof. Dr. Suat Gezgin

Sn. Osman Kısakürek

Prof. Dr. İsmail Hakkı Aydın

Spor Bakan Yrd. Enes Eminoğlu

I.Sınıf Ehm. Müdürü/Ressam Ahmet Sula

TGSP Başkanı Ali Haydar Ustaosmanoğlu

SBÜ Rektörü Prof. Dr. Kemalettin Aydın

RTÜK Bşk. Ebubekir Şahin

Prof. Dr. Cevdet Erdöl

Prof. Dr. İhsan Karaman

Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci

CUMHA Y.K.B.V. Muhammed Yasin Örücü

Gazeteci Fulya Öztürk

SGK Bşk. Yrd. Lütfi Aydın

Elfed Bşk. Kazım Gökhan Elgin

Ressam Ümmet Karaca

Ressam Sanoz Arborzi

Fotoğrafçı Ozan Sağdıç

Fotoğrafçı İbrahim Zaman

Fotoğrafçı Engin Uzun

Fotoğrafçı Hamit Yalçın

Sumeyra Teymur

Av. Serkan Bayram

Prof. Dr. Ebru Güzel

Doç. Dr. Cihat Yaycı

Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu

Yeryüzü Doktorları

Prof. Dr. Bekir Tuğcu