Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
UĞUR AKYOL

ERZURUM’DA AKP’NİN İSİ ZOR

ERZURUM’DA AKP’NİN İSİ ZOR

AKP Her dönem Erzurum’ u çantada keklik olarak göruyordu.Diger siyasi partilerin güçlü adaylar göstermesi, mevcut milletvekillerin FC performansından memnun olmayan, yoksulluk, işsizlik ve artan pahalılık seçmen davranışının değişiminde çok etkilidir.
Türkiye’ de AKP’ye en fazla oyu veren bir kent olan Erzurum’dan bahsediyoruz.Her geçen gün bu kentten göç var.Bu gidişle büyükşehir olma vasfını kaybedecek.Halk verdiği bu destek Karşılığında neden bu kentin sorunlarını çözmediğini gibi ciddi olarak soruyor.
Artık halkın beklentileri var.Ćözüm bekleyen sorunları var.Kuru vaadlere halkın karnı tok
Önümüzde ki seçimlere 7 gün kaldı. Partililer Milletvekili adayları kapı kapı , sokak, sokak, çarşı pazar, ilçe ilçe , mahalle mahalle destek için gezip oy istiyorlar.Bu yirmi senede nerdeydiniz?
Verilen bu desteği neden hoyratça kullandınız? Şimdi soruyorum buradan yarın AKP’nin mitingi olacak yani sn CumhurBaşkanı ve AKParti Genel başkanı Erzurum’da halka hitap edecekler.Erzurum halkından ne diyecek ve Erzurum halkına ne vaad edecektir?
Halkın kent sorunlarına ilişkin çözüm istiyor.Artık verilen vaatlerin yerine getirilmesini istiyorlar.
Millet vekilleri önceden verdiği sözler ve bu sözlerini yerine getirmediler.Halkın sorunlarına ilişkin ciddi bir beklentileri var. Yarın müjde bekliyor. Bu müjdeler sırasıyla yeni stad, hızlı tren, palandöken Tüneli, işsizlik ve yeni istihdam alanlar ve yeni yatırımlar gibi istemleri var
Sn. Cumhur başkanımızdan müjdeleri bekleyeceğiz, beklemesine ama vekiller bu verilecek müjdelerin arkasında durabilecekler mi?.
Verecegi müjdelerin üstüne ne kadar düşecekler. Bekleyip göreceğiz. Ha bu arada Milletvekili adayları artık reisin arkasına saklanmasınlar sanmasınlar öyle ya nasıl olsa resimizin rüzgarı bizi alıp sürükler.Öyle bir şey yok çalışacaklar öyle kuru vaadlerle, yok efendim ceketimizi asar kazanırız fikri artık hayal oldu. Millet uyandı pazara gidip evine ne götürecek, endişesi sardı hayat pahalılığı aldı başını gidiyor, kiralar yüksek, etin kilosu afaki yani millet cebini cüzdanını düşünür oldu.Bu şehir 6 vekil çıkardı çıkan vekiller bu şehre hizmet noktasında ne yaptıklarını söylesinler. Ankara’dan eli boş geliyorlar, umarız yeni seçilecek olan vekiller milleti hayal kırıklığına uğratmaz. Umarız yanılan biz oluruz. Çalışın hizmet edin bizi de şaşırtın.
Bu seçimin ülkemize milletimize huzurlu geçmesi demokrasi şöleninde geçmesini bu seçimin kazananı kaybedeni yok.Ülkede demokrasi tercihinin sandıklara yansıması olarak görmek lazım.Bu ölüm kalım meselesi hiç değildir.
Kalın sağlıcakla ….
Uğur AKYOL/05.05.2023

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER