Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Said Paşazade / Araştırmacı yazar

Türkler saftır inanırlar

ABD Dışişleri Bakanı Blinken Türkiye temaslarını bitirdi dönüyor.

Blinken, Ankara’da mevkidaşı Hakan Fidan ile yaptığı görüşmenin ardından “çalışmalar devam ediyor, endişeleri biliyoruz. Gazze’de, korkunç bedeli, sivillerin bedelini görüyoruz. İsraillilerle temas halindeyiz. Sivil kayıpları azaltabilecek adımlar için konuştuk. Büyük miktarda yardımın Gazze’ye ulaşması için önemli adımların atılacağını önümüzdeki günlerde göreceksiniz” gibi kendisinin bile inanmadığı martavalı yeniledi.

Martaval çünkü zaten İsrail Terör Devleti tarafından öldürülenlerin tamamı sivil. ABD artık saçmalamayı, İsrail’e olan desteğine kılıf aramayı bıraksın. Türkler saftır inanır zannediyorlar acaba haklılar mı?

Birincisi HAMAS öyle tam tekmil, Hava, Kara, Deniz Kuvvetleri olan bir Filistin ordusu falan değil, Filistinlilerin can havliyle oluşturduğu bir intikam tugayı yalnızca.

İkincisi karşısındaki garibanların üzerine uçaklarıyla bombalar atıp kara harekâtı yapmaya bile cesaret edemeyen korkak yahudi siyonistler önünde sonunda yenilecekler. Zulm ile abad olunmaz.

ABD martavallarına kimseyi inandıramıyor, inandıramaz da.

İsrail bir terör devletidir, dünya bunu alenen görüyor. Bu zalim siyonist devletin hakkı yok edilmektir.

İslâm dünyası birlik ve beraberlik içinde bu terörist devleti yok edebilecek imkânlara sahip ama işte bütün mesele birlik ve beraberlik. Yemen İsrail’e savaş ilân ettiğini ilân etti, İran da Türkiye de böyle yapmalıdır.

İsrail çepeçevre İslâm ülkeleriyle baş edemez. Yeter ki birlikte hareket edilsin. İsrail’i ABD dayısı da kurtaramaz ama hálâ işin farkında değiliz.

İsrail’in eti ne budu ne? Bir topyekûn saldırı ile yok edilir.

“Arkasında ABD var” deyip duranlar korkaklardır. ABD İslâm dünyasına savaş açmaya cesaret edemez.

Uçak gemisini getirir göz dağı verir, yerseniz… Daha ileri giderse Rusya işin içine girer üçüncü dünya savaşı başlar. ABD bunu göze alamaz.

Müslümanların zulme kayıtsız kalması haramdır yàni yasak.

O hâlde isterse dünya savaşı çıksın bu zulmü durdurmak gerek. Yeter artık. 08.11.2023

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER