Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Zati Ürer

AKLIN KATİLİ

10 / 100

Prof.Dr.Emre Alkin, aklın katili korkudur diyor. Doğru bilgiden koparan öfke, heyecan, ihtiras, aşırı sevgi, aşk, kin, nefret…gibi duygular da öldürmez mi aklı? Sonunu bile bile bu duyguların çektiği yere kuru yaprak misali sürüklenip gitmez mi insan? Örneği çok değil mi? % 2 oy oranı olan parti lideri 2028’de cb.adayıyım diyor. Cb.olsun dediğine sonradan kızıp korkak, güvenilmez denebiliyor. Halk bu çelişkiyi görür de beni ciddiye almaz daha denemiyor. Kurdum yediğim ayazı unutmam diye kin dolu nutka kör taraf olmuşlar da bozkurt diye diye tempo tutuyor vs. Lakin esas acı olan şu: 22 yıl bu büyük milletin başı olmuş Erdoğan kitlelerin güvenini kaybetti. Destansı liderlikle gönüller fethini yazdığım gibi bu doğruyu da yazmak sorumluluğumdur.

Millî değerlere uygun sözlerini takdir eden millet şaşkın ve soruyor şimdi: Bu hırs, bu korku niye? Nas ekonomi hatanıza beşer şaşar dedik, yine sizi seçtik! Şimdi 17 bakanı görevlerinden çekip İstanbul sokaklarında oy dilendirmek yakıştı mı destanına! Ekrem Bey, halk temayülü gördüyse hemşerimdir, gençtir, dinamiktir… diye önünü açmanız, devlet tecrübenizden yararlanmasını özendirici ağabeylik etmeniz gerekmez mi? Nedir bu para sayma çamuru sıçratma çabası! Hukukî konuda Mansur Bey’e de yapılınca ters tepmemiş miydi? Para saymışlar, bina almışlar, vergi kaçırmışlar vs. Kim alım satım işlemlerini hakkıyla yapıyor ki? İncelensin bakalım mülk zengini Altınok’a ait alım satım işlemleri, gerçek değerinde mi gösterilmiş? Bu kanıksanmış alış verişi önleyici Gelir Adaleti Kanunu (GAK) çıksaydı bütün mülkiyetin kayıt altına alınması, banka dışı elden alışverişin de rantiyeciliğin de önlenmesi mümkündü. Önlemek yerine eleştirmek niye!

Ata’mız Kanunî Sultan Süleyman baba baba diye inlerken öz oğlunu katletti. Nice nefse tutsaklık örnekleri ile dolu tarihimiz! Kimse ölmeyeceğim demez. Ancak ölümü hissetmez. Nefsin tuzağıdır bu. Bozabilse insan kavga, şiddet, savaş olur mu?

Günümüzde nefse tutsaklık derdini göre izleye tarihe tanık BAŞA AĞIT şiiri yazdım. Tamamını ileri bir tarihte sunarım inşallah! Şöyle bitiyor:

Er kişi niyetine diyecekler,                      Her fani gibi suyla yuyacaklar, Böbürlenme, ağıtlar yak kendine;  Adalet hakkın başa soracaklar!

Aklın katili duyguların derdi çok, düşünelim!

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER