Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ramazan Ercan BİTİKÇİOĞLU

Başörtüsü çıkarmak…

Bir meşhur yazar kadın başörtüsünü atmış, CHP’lileri bile solda bırakan açıklamalar yapıyor, Ak Parti aleyhinde konuşuyormuş…

Olabilir. İnsanoğlunun türlü halleri vardır. İnsan din bile değiştirebiliyor. Hattâ dinli iken dinsiz bile olabiliyor.

Lâkin meselâ dinli iken dinsiz olanın (mürtedin) İslâm şeriatinde artık şehadeti kabul edilmez, hattâ katli vacibdir. Yàni o derece alçalmış, öylesine büyük bir beyinsizlik yapmıştır ki cezası böylesine ağırdır.

O meşhur bayana sormak lazım. Bunca sene o başörtüsünü takarken de bir siyasî partide gelecek beklediğiniz için mi böyle yapıyordunuz?

Yazıklar olsun, veyl olsun size.

O başörtüsü oyuncak değildir. O bir simgedir aynı zamanda. Bir bayanın Müslüman olduğunun simgesidir. Başörtüsü takmayan da Müslüman olabilir ancak başörtülü ise kesin Müslüman diye bakılır.

Başörtüsünü çıkarıp atmak sıradan bir eylem değildir. Bu “ben artık Müslüman değilim” demekle eşdeğer bile sayılabilir.

Başörtüsünü çıkarmak bir erkeğin takkesini çıkarması gibi değildir. Takke ve sarık erkek Müslümanlar için sünnettir, başörtüsü ise kadın Müslümanlar için farzdır, farz-ı ayndır.

Yàni başörtüsü takmayan bir kadın Müslüman günahkâr olur.

Başı örtülü iken başörtüsünü çıkarmak ise katmerli günah olur. Bunu “başörtüsü de neymiş?” diye yaparsa küfre bile girer, dinden çıkar.

Meşhur yazar bayana sadece acıyorum. Acıyor ve yazıklar olsun diyorum.

Merve Kavakçı’yı hatırladım da…

TBMM’ne başörtüsü ile girip din düşmanı CHP’li keferenin “dışarı dışarı” naralarına mâruz kalan Merve Kavakçı olay olmuştu.

Merve Kavakçı bir mücahide olarak İslâm sancağını dalgalandırmıştı. Bu meşhur yazar Bayan ise küfrün paçavrasına sarılıyor, çok yazık.

Bir avukat bayan ise şeriata küfretmiş. Bunlar ne alçak ne şerefsiz kişiler. Hangi ülkede yaşadıklarını sanıyorlar. Lâ’net olsun böylelerine.

Müslüman bayanlar, muhterem bacılarım siz siz olun bunlara büyük tepki verin. Meselâ en güzeli, bizim bu yazının altına yorumlarınızı paylaşarak bu tiplere haddini bildirin. Selâm ve duâ ile.20.02.2024

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Başörtüsü bir hanımefendilik sembolüdür aynı zamanda. Her kıymetli şeyi örterler. Biz hanımlar için saçlarımız da bedenimizin bir parçası olarak mutlaka örtülmelidir hem de gerçek bir şekilde. öyle süslüman tipler gibi değil

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER