Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Aydın Benli

BU MEKTUP SANA

BU SÖZLERİM SANA

    Sözler insanın en hassas duygularına tesir eder ve büyük izler bırakır.    En son söylenecek bir sözü ilk başta söylersek iletişim kapanır ve o söz derin yaralar bırakır. Benim bu sözlerimde tamda bu surumu anlatıyor. Geri dönüşü olmayan, eskisen bir birlerine kıyamayan ama şimdilerde sevgilerinin nefrete dönüşmesi ile içindeki duyguları anlatan bir namenin neticesidir. Yüreğin ağıdı ile kağıda  mürekkep yapılmış o tesirli sözler…

      Buğulu gözlerimden Akan yaş değil yarım kalmışlığın dışa sızıntısıydı. Anlatamadıklarımın içimden kopuşu yürek yangınımdın anlaşılamadığım. Dilimin sustuğu gözlerimin hayaline daldığı yokluğunun, yoksunluğunda kelimelere dökülen mısralarımın adıydı yârim. Anlamsızlaşmıştı anlatımlarım, neyi anlatacağımı bilmeyen anlamları içimde arıyordum. Sevdasız çöl gibi yüreklerde yeşeren tek çiçek gibiydin, geleceği olmayan, geçmişi kurak ve kavruk. Hep yarım kalmış bir yanımdın tam olamayacağım karanlık aşk dehlizlerinde. Hayalini kurduğumuz doğmamış kızımızın babası olamamaktı ayrılığın adı. Çıkar ve menfaatlerin güdümünde bir bilinmezlikler içindeydim. Tek bildiğim hiç seni tanıyamamış olmamdı, menfi duygularının karanlığında.

     Her bitişlerde yeni başlangıçlara yorgun bir gönül ile dua Eder oldum yalnızlığıma. Ayrılık kaderim olmuştu teklerde, benlerde ve hislerde. Gönül kapısında garip bir derbeder oldum, gelmeyeceğini bile bile bekleyen. Yorgun yüreğim artık dargın sevdalara bu şair küstü oynamıyor feleğin oyunundan. Giden, kalanı hep kaldığı yerde zannedermiş ya, ne giden eski giden ne de kalan o yerinde bekleyen. Giden iki kişilik gider, kendisi ve içinde götürdüğü ben ile. Demli çayın demi gibiydik koyu kızıl ve acı tadıyla dudak büzdüren. Unuttum demek onu hatırlamaktır; ben seni unuttum, şiirlerim seni hatırlıyor. “Her cinayet silahla işlenmez, duyguları öldürenler de katildir.” Şairin yaşanmış duygularının dilidir şiirlerim. Bir yabancı gibi okuyacaksın bu mısraları, sonra kim bilir hangi sevdiğine yazdı diye hayıflanacaksın, yanında bir başkası olacak ama yüreğinin ta ortasında benim sevdamın sızısı burnunun direğini sızlatacak. Yaşanmışlıklar film şeridi gibi gözlerinin önünden bir bir akıp gidecek anlamsızca. O zaman anlayacaksın ayrılığın ölümden beter olduğunu keşkeler dökülecek içinden ama nafile giden bir başkasını, kalan ise kendini bulmuştur artık. Beni her yerde göreceksin ama hiç bir yerde bulamayacaksın!

    Sevda kutsaldır, sevmesini bilmeyene gönül verme, üzülürsün, aforizmalarda gamlı sözler dökülür birbiri ardına, her okuyan kendini bulur mısralarda, dizelerde. Dedim ya güzelim her sevgi eceliyle ölmez, seviyorum deyip yalan söyleyen sinsi menfaatçiler tarafından öldürülür, katilsin o büyük sevdam ile beni de öldürdün. Var git şimdi! Yaşattığını yaşaman dileğimle, ne bir fazla ne bir eksik… Amin.

   “Biz Olamadık – Yarım Kaldık” Şiir Kitabımızdan Sözlerim sana mektubu. Çok yakında EFTALİT yayın evi kalitesiyle Seçkin kitapçılarda ve internette. Keyifle okuyun…

Aydın Benli

İnstagram: yazar_aydinbenli

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER