Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Zati Ürer

ÇEKİRGE LİDERLİK

ÇEKİRGE LİDERLİK    

Halk arasında bir sıçrarsın çekirge, iki sıçrarsın, üçüncüde…diye başlar yanlış yapanlara uyarı! Atatürk’ten sonra bu sıçrama siyaseti yürüten kimler geldi, kimler gitti? Günümüzde de çok göze batan bu ahvalle ilgili 9 yıldır halk algı ve tepki soruşturmaları yapıyor, tarihe tanık kayıt olsunlar diye yazıyorum. Ne acı ki duyan yok! 

 Temel Çekirgelerle ilgili inceleme yapmaya karar verir. Bir de sekreter alır. Zorla da olsa yakaladığı bir çekirgeyi yüksekçe çevrelediği bir masaya koyar. Sıçrayışını bir süre izledikten sonra sekretere yaz der: Çekirge çok seri sıçrayi, vurmayla öldürmek zordur. Sonra çekirgeyi yine tutar, ayaklarını koparır, masaya koyar. Duran çekirgeye dokuna dokuna seslenir: Haydi zıpla bakayım, hopla bakayım, zıpla, hopla, zıpla, haydi zıplaaa! Çekirge tabi hareketsizdir. Sonra döner sekretere: Yaz kizum, koyu yaz! Ayaklari koparulan çekirgenun kulaklari hiç mi hiç duymayi!

Bu fıkradaki nükteye dikkat! Zıplatan ayak koparsa kulak duysa ne olur ki? CHP eski Genel Başkanı Kılıçdaroğlu çekirge liderlik sahnelerken kimlerin önüne hop zıp zıp zıp konmadı oy diye? Akşener de ardında zıp hop zıp oturdu kalktı, tekrar oturdu; zıpladı, hopladı, bir de kucakladı…derken sonra da kucakladığına çıkıştı, ciyakladı! Ayaklarını yok görünce de donakaldı.

Yüzde 2 altı olup kendilerine kitlesel temayül olmadığını hep görmezden gelerek aynı yerde zıplayaduran particiklere sözcüğüm de yok hiç! Onların işi halkla değil de menfaat kollamakla! Ortam doğacak da ana parti ittifaklarından ne koparırlarsa kâr olacak. Nitekim son dönemde ne vekiller çaldılar çekirge liderliklerden! İçler acısı ama halka göre daha da acı olan şu:

İslamın da temel ilkeleri olan istişare, adalet, liyakate bağlı kalırsam itaat beklerim diye ilan etmiş iktidar lideri, nasıl U dönüşlü zıplamalar yapar oldu? Nice haller görüp geçirmiş emekli vatandaşlara bu yılı emekli yılı ilan ediyorum bile nasıl diyebildi? Şaşkınlıkla yanımdaki ihtiyara sormuşum: Ne dedi? Der oğlum der! Demez mi? Der! Nas dedi, ben ekonomistim dedi, bunu niye demesin ki?

30 Mart günlü yazımda da haklı çıktım. Halkın sesini yansıttım çünkü! İzmir-Muğla CHP’de çok kaldı. Sıkıntılar ve iktidar adaylarına umut iletimi, kazanamazlar ama önerimizi yazarsanız iyi olur şeklindeydi. Onları kırmadım, yazdım. Bu iki ilde de iktidarın oy artışı dikkate değmez mi? Demek dertleri doğruymuş, iyi ki de yazdım, burada da CHP’den seçilenler atak yapar dertlerle ilgili belki! Ancak soruşturmalarımla kesin elde ettiğim sonuç şu: Halk, siyaseti temayül görmüş lider götürebilir, onların yanına varın diyor, ÇEKİRGE OLMAYIN! 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER