Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Hüseyin Benek

DÜNYA’YI, VAHŞET ADASINA ÇEVİRDİLER!

İNSANIMSILARI ŞİKAYET EDİYORUM!!!

Dünya, İnsanımsılar Eliyle, Bir Vahşet Adasına Çevriliyor!!!!

İnsanımsıları, İnsanlığa mı, Tanrıya mı, Şikayet Edeyim Bilemedim!!!

gazzede oldurulen sayisi 1

Moskova’da bir konser salonuna düzenlenen alçakça saldırıda en az 143 kişinin hayatını kaybetmesi ve 140’tan fazla kişinin yaralanmasının ardından Rusya, pazar günü ulusal yas ilan etti.

Buna benzer bir yıl içinde onlarca haber duyuyoruz, bu tür saldırıları yapan insan cinslerimizi anlayamıyoruz, bunları insanlığa mı, Tanrıya mı, (Allaha mı) şikayet etsek bilmiyoruz… Devletler bu tür saldırıları önlemek için ne yapacaklarını bilemiyorlar.. Çok sıkı önlemler alsalar vatandaşlar rahatsız oluyorlar, çok gevşek önlemler alsalar işte bu olayda ki gibi insanlıktan çıkmış kişiler gidiyorlar bir konser salonuna saldırıyorlar.. Bunlarla nasıl mücadele etmemiz gerekiyor??

Güvenlik uzmanları sıkı güvenlik uygulamaları öneriyor, bazı uzmanlar insanın insana karşı sevgisini saygısını, yaşam hakkının kutsallığını öne çıkararak eğitim diyor… Bazı uzmanlar ekonomik ve sosyal eşitsizlikleri çözmedikçe bu tür saldırılar yaşanır diyor, öteki de dini düşünce ve inançların fanatizminden kaynaklanıyor bu saldırılar diyor… Dinlerin saldırılar üzerinde ki etkisi bilinse de ne oranda etkili bilemiyoruz, bir grup dini düşünce mensubu barış derken, bir grup dini düşünce mensubu savaş, saldırı katliam diyebiliyor görüyoruz… Başka bir olaya daha bakalım ve bu canilerin öldürme nedenlerini anlamaya çalışalım.. Bu olayda bizim ülkemizde meydana geldi, yine eğlenmek için bir araya gelen silahsız, savunmamız, insanlara saldırılmıştı!!

Yeni yılın ilk saatlerinde Reina gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıda çoğu yabancı uyruklu 39 kişi yaşamını yitirmiş, 71 kişi de yaralanmıştı. Bu saldırıyı da Rusya da ki saldırıyı yapan örgüt, IŞİD üstlenmişti… Bu örgütün savunmasız insanlara saldırma gerekcesi ne olabilir? Biz bunu normal insanlar nasıl anlayacağız, anlayamadım açıkçası…

Başka bir insani duygu ve düşünceyi kirleten olay Gazze de yaşanıyor, ilk önce 200-300 kişilik serseri mayın, tipler Filistin İsrail sınırını geçmiş yine eğlenen, mahallesinde parkta oturan kadın kız, yaşlı genç savunmasız insanları öldürmüşler.. Sonra İsrail bu saldırılara cevap veriyorum diye… İsrail’in Gazze Şeridi’ne 170 gündür düzenlediği saldırılarda 14 bin 280’i çocuk ve 9 bin 340’ı kadın olmak üzere 32 bin 226 kişiyi öldürmüş, 74 bin 518 kişide yaralanmış, adeta şehri yıkmıştır… İnsanın her hangi bir gerekçeyle birbirinden bu kadar nefret etmesi, bu kadar şiddet ve vahşetle birbirine saldırması inanılır şey degildir…

IŞİD-H Afganistan içinde ve dışında camiler de dâhil olmak üzere çok sayıda saldırı gerçekleştirdi. Bu yılın başlarında ABD, grubun İran’da yaklaşık 100 kişinin ölümüne yol açan çifte bombalı saldırılar düzenlediğini doğrulayan iletişimleri ele geçirdi… Camide ibadet edenleri bombala, eğlenenleri bombala, kurşunla ve buna da dini bir gerekçe bul.. Din ne için vahiy edilmiş hiç üzerine düşünme… Gerçekte din ne için vahiy edilmiştir, insanların daha iyi, daha ahlaklı, daha adaletli, daha barışçıl olmaları için öyle mi oluyoruz? Bunlar gibi son beş, on sende 100’lercesini sayabiliriz, insanlık bu konu üzerine çok ciddi düşünmeli nerede yanlış yapılıyor bulmalıyız…

Dünyayı cehenneme cevir, sonra Allah’tan cennet ödülü bekle, mantık hatası içinde bu tür insanımsılar.. Hayvan diyemiyorum, insan hiç diyemiyorum, bu tür tiplere ne diyeceğimi şaşırıyorum… Bunları tekrar Allaha insanlığın ortak muhakemesine şikayet ediyorum…  İşte tamda bu nedenlerle bu üçüncü cinsleri neden yarattın Tanrım diyorum.. Bunları biz eğitim yoluyla, Allah ıslah yoluyla bu insaniyet sorununu olan bu tip insanımsıları normal insan seviyesine getirelim dilerim.. Can kutsaldır, cana kıymak büyük günahtır.. Bir insanı bebesiz yere öldüren büyün insanlığı öldürmüş gibi olur, O zaman bir yere bomba atan yüzlerce gerçek insan öldüren insanımsılar kaç dünya insan öldürmüş olur ki? Yaşama Hakkı En Büyük İnsan Hakkıdır, Korunması Zorunluluktur. Selam ve saygılarımla..

Hüseyin Benek – baskentpostasi.com – 25.3.2024

Kaynaklar

1* https://tr.euronews.com/2024/03/23/isid-neden-rusyayi-hedef-aldi

2* https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-38636095

3* https://tr.euronews.com/2024/03/24/rusyada-yas-konser-salonuna-duzenlenen-teror-saldirisinda-olenler-aniliyor

4* https://www.aa.com.tr/tr/dunya/israilin-gazzeye-170-gundur-duzenledigi-

saldirilarda-14-bin-280-cocuk oldu/3173493#:~:text=%C4%B0srail’in%20Gazze%20 %C5%9Eeridi’ne,74%20bin%20518’e%20ula%C5%9Ft%C4%B1.

 

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER