Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ramazan Ercan BİTİKÇİOĞLU

HİDAYET

Türkiye’nin Gazze için yardımı (İyilik Hareketi) aynı tempoda hız kesmeden sürüyor…

Bayrama bir gün kala yardımlaşma iyice arttı, kahir ekseriyet gafil olsa da dindar mü’minler dinlerine daha bir sıkı bağlandı.

İsrail’e ihracat azaltılırken Filistin’li kardeşlerimize yardımlar artıyor, ulaştırılan malların sevkiyatı hızla sürüyor…

Bayraktar SİHA’nın uçuş testleri muvaffakiyetle devam ediyor…

Alman bir annenin 3 yıllık evlât hasretine Türk polisi son verdi, var olsunlar. Kadıncağızın çocuğunu, hakkında tutuklama kararı bulunan İngiliz vatandaşı Dale S.’nin elinden alıp anneye teslim etti polisimiz.

Beğenmediğim, kerih bulduğum haberler de var elbette:

A Millî Kadın Hentbol takımı Avrupa şampiyonasına gitmeye hak kazanmış… (Dinen meşru olmayan ve Türk millî örfüne bile mugayir kıyafetlerle genç kızlarımız rezil ediliyor. Üstelik Ramazan günlerinde)

Otoyollarda bayram tatili (!) dolayısıyla yoğunluk sürüyor, arefe günü de devam eder… Bayramları tatil yapanlara veyl olsun. Allah hepimizi ıslah eylesin, hidayetten uzaklaştırmasın.

Bayramlar akraba eş dost ziyaretlerinin yapıldığı, muhabbetin arttığı, merhametin zirveye çıktığı zekât ve sadakaların verilerek fakir fukará garib gurabaya da bayram sevinci yaşatılan müstesna ve mübarek günlerdir.

Bayram gün ve geceleri de Kadir Gecesi gibi ihya edilecek ulu gün ve gecelerdir. Bayramlara tatil olarak bakılamaz.

Ramazan’da oruç tuttuğu halde, bayram gelince içki içebilen kimi gafillerin bu ahmak hali, başta Diyanet olmak üzere bu tür şeylere laf edilmeyişinden, takbih edilmeyişindendir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın ve vaaz edebilecek, topluma ayar verebilecek cemaat başlarının konuya hassasiyetle yaklaşmayıp tavsatması nedeniyledir. Kahroluyorum.

İsrail Terör Devleti zulmüne tam yol devam ediyor. Siyonist hainlerinin harap ettiği Han Yunus tanınmaz halde. Allah belâlarını versin bu soysuz siyonist yahudilerin. Kahr’u perişan, rezil ve rüsvây olsunlar, boyunları devrilsin, soyları kurusun. Amin.

Muhterem okurlarım, tamam fiilen siyonistlere bir şey yapamıyoruz ama hiç değilse bedduâlarımızı arttıralım da inşá’allah yüce Rabbimiz (c.c) bu mübarek günler hürmetine o zalimlere gazap etsin.

Birileri eğer “evvelen Allah ıslah etsin desek de sonra bedduâ etseydik” falan demesin. Zira bu yanlış. Dini iyi bilmemekten kaynaklanan bir yanlış!

Allah siyonistleri ıslah etmez. Dikkat ediniz, «yahudileri» demedim, «siyonistleri» dedim. Çünkü her yahudi değil, siyonistler zalimdir. Sıradan bir yahudi, birgün hidayetle şereflenip Müslüman bir kardeşimiz olabilir ama siyonistler olmaz.

Kur’ân ile sabittir (àyetleri var) ıslah olacak değillerdir o zalimler.  Kur’ân’da birçok defa geçen bu àyetlerin ortak meâli şöyledir: “Allah zalimler güruhuna hidayet etmez” (Âl-i İmrân Sûresi, 86. âyet)

Not: İçki içmenin yıkıcı bir büyük günah olduğunu bildiği halde çevresine anlatmayan, uyarmayanlar da ZALİMLER GÜRUHU DEFTERİNE kaydolur. Muhafazallah. 08.04.2024

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER