Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Hüseyin Benek

MUHALİFLERİN, TABAN İŞBİRLİĞİ!!

Hepimiz biliyoruz ki fakirleşiyoruz, hepimiz biliyoruz ki hem vatandaşların, hem özel firmaların, hem kamu kurumlarının, toplamda hazinenin borçlarının arttığını görüyoruz. Ülkemizin fabrikalarının, şirketlerinin, hatta çok yerde topraklarının satıldığına tanık oluyoruz, bunların sorumlusu hükümete karşı, bu nedenle muhalefetiz… Bu nedenle oy kullandığımız şehirde en çok oy alan muhalefet partisine oy vermeliyiz ki muhalefet işbirliğini gerçekleştirebilelim.. Bu muhalifler kimdir?

Muhalefet neden, kime yapılır, kime muhalefet denir? Yanlış bulduğumuz bir tutuma, davranışa, düşünceye, hükümete, bir görüşe, bir davranışa karşı olma durumuna muhalefet etmek deriz… Muhalif kimdir dersek, Karşı görüşte, tutumda olan kimselere ve gruplara muhalif denir.. Siyasal olarak düşününceye, Demokrasilerde iktidarın dışında olan partilere muhalefet partileri deriz… Biz muhalifler bu partilerinden birine oy verebiliriz, bu bizim kendi tercihimizdir, fakat seçim sistemi gereği artık oylar denen oylar, genel olarak en çok oy alan partiye yarar… En çok oyu ise genel olarak hükümet iktidarda olan parti alır… O zaman biz muhalifler için bir çözüm vardır, kendi partimize il genel meclis üyeliğinde oy versek de, en çok oy alan muhalefet partisine ilçemizde, ilimizde, özellikle büyük şehir belediyesi seçimlerinde, en çok oyu alan partinin belediye meclis üyelerinde, belediye başkanlığında oy vererek muhalefet dayanışması sağlama sorumluluğumuz vardır… Şimdi kara propagandaya karşı zihinsel olarak nasıl kendimizi koruyabiliriz?

Şimdi iki parti, iki belediye başkanı yarışacak, birbirleri hakkında iddiada bulunacaklar, bu iddiaların doğruluğunu kim araştıracak, tabii ki biz oy verecek olan vatandaşlar. Biri dedi, bunlar bir terör örgütü mensuplarına bizim su sayaçlarımızı okutacaklar.. Okuttular mı, okutmadılar mı, bu parti hangi partiydi, hangi partinin mensuplarıydı düşünerek onlardan gelen iddialara karşı daha dikkatli olmalıyız derim.. Örneğin, bizim adaya mı, Sisi’ye mi oy vereceksiniz demesine rağmen Sisi ile kim görüştü, bence görüşmemesi anormaldi? İşte siyasal iddiaların nasıl boşa düştüğünü sadece bizim oyumuzu almak için algı yaratmak için manipülasyon (Hileyle Yönlendirme) yapıldığını gördük… O zaman terörist biri biz muhalefet partisini destekliyoruz derse anlayın ki iktidar partisini destekliyor.. Biri çıkıp muhalefeti sürekli tartışıyorsa onlar, iktidarın hiçbir yanlışını tartışmıyorsa, yâda tartışamıyorsa o zaman o kişileri toplumsal düşğün ilan etmeliyiz. Gazeteci yazar, aydın, entelektüel, din adamı muhalefeti tartışmaz, neden iktidar sahiplerinin yanlışları tartışmalıdır da ondan… Muhalefet partileri icra makamında, hazinenin başında olmadıkları için daha az eleştiriye maruz kalması gerekirken, bizim sahibinin sesi medya, akademisyenlere, yarım aydınlara baktığımızda, sadece muhalefeti eleştirdiklerini görüyoruz.. Size bu tip medya kanallarını izlememenizi öneriyoruz, daha gerçekçi, daha akılcı, daha düşünsel eleştiriler, yorumlar yapan kamu sorumluluğu taşıyan, bağımsız yayın organlarını izlemenizi öneriyoruz… Muhalefet etmek üzerine, bir araştırma yapın, muhalifliğin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz..

Muhalefet, mevcut yanlış uygulamalara karşı daha iyi olanı, uygulamayı önerendir, konumu gereği yönetimde, icranın başında olmadığı için sadece iyi olanı önerir, kötü olana, vasat olana muhalefet eder… Biz muhaliflere, iyi, güzel, huzur arama yolunda başarılar dilerim, başarı için birlikte hareket etme gereğini hatırlatırım, Selam ve Sevgilerimle…

Hüseyin Benek – baskentpostasi.com J 1.2.2024

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER