Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Ahmet Yaşar Zengin Emekli Akademisyen

Noterden Niye Kaçıyorsunuz?

Noterden Niye Kaçıyorsunuz?

Sevgili okuyucularım merhaba,

Belediye başkanlarına çağrıda bulundum. Algı üretmek istemiyorsanız, teslim eden ve teslim alan başkanlar, belediyenin son durumunu noter ile belirleyin ve basın mensupları aracılığıyla açıklayın dedik.

Bu çağrımdan dolayı sosyal medyada ideolojilerin yandaşları tarafından her türlü hakarete maruz kaldım.

Sevgili arkadaşlarım ve okuyucularım,

Noteri gündeme getirmek hırsızlığı savunmak değildir. Hırsızlığı bilerek kimse savunmaz. Veya şöyle diyelim. Hırsızlık yapanları da kimse savunmaz. Hırsızlık yapanları savunanlar var ise bil ki o da hırsızdır veya hırsızlık yapmayı düşünüyor. CHP li veya AKP li başkanlar, yalan söylemez, yolsuzluk yapmaz gibi cümlelerin doğru olmadığını tecrübelerimizden anladık.

O halde bizim derdimiz nedir?

1.     Söylemlerinizi noter huzurunda teyit edin ki halk size inanasın. Söylenenlerin doğruluğunu noter huzurunda teyit edemiyorsanız veya etmek istemiyorsanız ben de hırsızlık yapacağım bu nedenle şimdiden kılıf ayarlıyorum demektir…

2.     Eski yönetim şunu yaptı, bunu yaptı demeyi bırakalım işimizi doğru yapalım. Eski yönetim işini doğru yapmadığı için eleştirilerin muhatabı oluyor. 11 milyar borç bıraktı diyorsan, algı üretmiyorsan, dürüst bir yönetim örneği sergilemek istiyorsan notere tasdik ettir basın mensupları aracılığıyla açıklamanı yap…

3.     Belediyede 200 m2 Jakuzi vardır diyorsan, basın mensupları huzurunda notere tasdik ettirirsin ve açıklamanı yaparsın. Bugüne kadar Jakuzinin varlığını kanıtlamak için notere tasdik ettirmediysen yalan söylüyorsun, algı üretiyorsun, insanları kandırıyorsun demektir. Şimdi soruyorum noter kelimesinden niye rahatsız oluyorsunuz?

4.     11 milyar borç veya Jakuzi vardır veya yoktur diyemem. Çünkü elimde kanıt yok yoktur. Ama doğruyu öğrenmek istiyorum. Belediyeyi teslim alan başkanlar dürüst yönetim gereği olarak noter huzurunda açıklama yapmalıdır. Vatandaş olarak doğruyu öğrenmek hakkımdır.

5.     Eski yönetim noter aracılığıyla belediyeyi teslim etmediği için 11 milyar borç yoktur derse yalan söyler, kimse inanmaz. Çünkü açıklama yapmadan gitti ve noterden kaçtı.

6.     Noter aracılığıyla açıklama yapmazsanız algı oluşturuyorsunuz demektir. Algı ile belediyeyi ve devleti yönetirseniz halk size güvenmez.

7.     Söylenenleri noterden tasdik ettirin dediğimiz de Kızarak ve argo kelimeler kullanarak savunma yaparsanız, CHP’ye kötülük edersiniz.

8.     Dürüst yönetimden bahsediyorsanız şüpheye yer vermeyecek şekilde konuşmalısınız ve adil yönetim sergilemelisiniz.

9.     Noter aracılığıyla açıklama yapmazsanız eleştirdiğiniz yönetimden farkınız olmaz.

10. Söylenenleri kanıtlamak istememeniz veya noter konusunu dile getirenlere öfkeyle saldırmanız demek biz de hırsızlık, yolsuzluk yapacağız demektir.

Selam ve saygılarımla

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER