Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Adem Yavuz Irgatoğlu

Saçlarımız şekil, Koronavirüs hayatımızdan çekil!

2020’de dünyaya gelen, her iklimde yaşayan, dört mevsimi tadan, vizesiz ve pasaportsuz her ülkeyi dolaşan, can aldıkça çoğalan Koronavirüs, daha ne yapacaksın çok merak ediyoruz!

Fıkralara konu edinip, sosyal medyada trand topic (TT) olup, dünya gündemine oturdun. Adına sosyal medyalarda hesaplar açıldı, milyonlarca takipçi buldun. Gece gündüz demeden, bütün televizyonların ana haber bültenlerinde ilk sırayı kaptın.

Hemen her gazetenin manşetinde hep sen yer aldın. İnternet haber sitelerinde kırmızılara bulandın. Belki farkında değilsin ama sen geldin geleli, televizyonların ve gazetelerin reklam içerikleri bile değişti.

Hükümetler senden dolayı toplantı üstüne toplantı yapıp, paket üstüne paket açıkladı. Üzerine sağlık orduları salındı. Hiç bilmediğimiz profesörler, kıymetini bilmediğimiz doktorlar ekranlara taşındı.

Kadın erkek demedin, genç yaşlı dinlemedin, birçok cana kıydın. Camileri cemaatsiz, okulları öğrencisiz, kurumları memursuz bıraktın.

Karada, havada, denizde, batakta ve çatakta kısacası her yerde sen varsın diye, belediyeler köpüklü ve tazyikli sularla abarttıkça abarttı, “foşur foşur, gıcır gıcır” diyerek, asfaltları ağlattı. Bu da yetmedi kurum ve kuruluşlar birbirleriyle yarıştı! Kampanyalar başladı, kamplaşmalar çoğaldı.

Senin adını duyan, geleceğinden endişe eden esnaflar kepenk kapattı; işçisini işsiz, kendisini de işletmesiz bıraktı. Zenginler azaldı, fakirler çoğaldı, sabır tükendi. Fırsattan istifade mahkumlara özgürlüğü kapıları açıldı.

Berberler kapandı, saçlarımız şekilsiz, kaşlarımız biçimsiz, sakalımız tıraşsız kaldı. Bu durumda evlat babadan, karı kocadan, dede torundan uzaklaştı. Tartışmalar başladı, ilişkiler azaldı…

Sana kulak asmayan Avrupa şaşırdı, Amerika aklını kaçırdı, İtalya kasıp kavruldu, Çin ise “aşı ürettim” deyip malı alıp kaçırdı. Türkiye’de eller semaya açılıp, diller duaya durup, lanetler ise senin adına yağdırıldı.

Şimdi bu durumda kışlalarda askerler teskeresiz, ülkelerde insanlar maskesiz, dünyada devletler çaresiz… Çocukların talebine yetişemeyen annelerin elinde terlik, bankaların önünde kuyruk, herkesin dilinde var yoksulluk…

Trump seni umursamadı, Jhonson seninle dalga geçti, Merkel karantinaya kaçtı. Fırsattan istifade diyerek dünya yeni bir yol aldı.

Adına makaleler yazıldı, isminin geçtiği bilgisayarlar aşırı virüsten bozuldu. Köşe yazılarımız telefonlara, sağlığımız hekimlere, umudumuz ise Allah’a kaldı.

Saçlarımız şekil, Koronavirüs artık hayatımızdan çekil!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER