Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Başkent Postası

Dün akşam öyle bir akşamdı ki 100 yıl unutulmaz

Çocuklar ellerinde bayraklar, gençler dillerinde marşlar, yaşlılar ise gözlerinde yaşlarla kutladılar, Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 100 yılını. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını.

Covid-19 salgını sarmış ülkenin dört bir yanını, açlık, sefalet gelmiş kapıya dayanmış kimin umurunda? Günlerdir insanlar evlerine hapsolmuş, gün yüzüne, akşam yeline hasret kalmış bedenler kimin umurunda?

Heyecanla çarptı kalpler, kimi insanlar balkonlara çıktı, kimi insanlar damlara, kimileri de bahçelerine indi saat tam 21.00 ‘da İstiklal Marşı okunmaya başlandı tüm yurtta. Ve sonra bir alkış tufanı koptu, yer yerinden oynadı adeta. Balkonlardan, bahçelerden yükselen İzmir Marşı’na insanlar gırtlaklarını yırtarcasına eşlik ederken, avuçları patlarcasına alkışlıyorlardı. Ve sanki haykırıyorlardı” Emanetin bizde Atam!”

Dün akşam bu ulus bir kez daha mesaj verdi, belki de son kez. Cumhuriyet değerlerine saldırmayı bırakın, Atatürk’e dil uzatmayın ve meclisin üzerinden elinizi çekin… Meclis yeniden işlerlik kazansın, yeniden milletin sesi olsun. Yoksa tarihin derinliklerine süpürürüz sizi…

Evet, mesaj açık ve netti. Söz konusu cumhuriyet olunca, söz konusu Atatürk olunca, ne açlık ne de ölüm vız gelir vız diyor bu halk.  Adana, Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Aydın ve tüm Türkiye açıkça bunu haykırdı. Görün artık bunu bıçak kemiğe dayandı…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER