Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Başkent Postası

EVDE HAYAT VAR !!!

EVDE HAYAT VAR !!!

 

Korona bizi evde kalmak zorunda bırakmış olabilir. Bu bir fırsat mı yoksa hapsolmakmı? Bu size neyi ifade ediyor bilmiyorum ama ifade ettiğinden ziyade anlam kattığımız bir vazifeye çevirebiliriz. Nasıl mı?

Mesela günlerce iş yoğunluğundan ayıramadığınız vaktimizi eşimize, ailemize ve çocuklarımıza ayırabiliriz. İşimizi elektronik ortama taşıma girişimlerinde bulunup bir web site açma ve e-ticarete adım atma girişimlerinde bulunabiliriz. Bozuk musluğu tamir edebilir veya yolunda gitmeyen ev ekonomisi için yeni bir kalkınma planı oluşturabiliriz. Tabii ya kalkınma planı deyince sadece hükumet daireleri aklınıza gelmesin. Evimizin de bir nizamı intizamı yok muydu? Yıllık izinlere sığdıramadığımız birçok planlarımız vardı oysaki. Tamam işte imkan çıktı haydi hepsini sırayla hayata geçirelim. Okumak istediğimiz kitabın ilk sayfalarını aralayalım mesela.

Tamam hayat çok güzel muhteşem demiyorum. Mevcut durumda da öyle bir şey demenizi de beklemiyorum. Ama hayatın acı yanlarını sürekli düşünmenin bize bir değer katmadığını hatta değerli vaktimizinde değerini çaldığını söylüyorum.

Evler bizim en değerli kalelerimiz. Madem korona bizi evlerde kalmaya mecbur etti. Bunu fırsat bilip kalelerimizi daha kuvvetli hale getirelim. Bu durumun negatif etkisini yapacağımız pozitif adımlarla minimuma indirelim. Hayatın değerini minimuma indirmek isteyen her türlü musibete inat hayatımıza güzel icraatlarla değer katalım.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER