Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Başkent Postası

Güzel Yarınlar İçin Vazgeçilen Kararlar

Güzel Yarınlar İçin Vazgeçilen Kararlar

 

Aslında her şey güzel yarınlar için değil mi? Yaşam için yaptıklarımız, tüm çabalarımız. Her nerede ve nasıl olursa olsun hangi işi yaparsak yapalım bu bilinçle hareket ediyoruz. Ediyoruz derken bu bilinci hayat felsefesi yapmış insanlardan bahsediyorum.

 

Gece oturup korona musibetiyle ilgili haberler okuyordum. Az bir zaman sonra gündeme bomba gibi bir haber düştü. Süleyman Soylu istifa ettiğini açıkladı. İçimde bir acı belirdi. İstifa etmesi Türkiye siyasetinde iyiliğimi yoksa kötülüğümü getirecekti. Böyle dirayetli bir devlet adamının istifa etmesi her aklı başındaki insana eyvah dedirtir. FETÖ ve PKK seviciler tabii konumuzun dışında. Uslu durmayıp Tweetler atan insanlar tabii her zaman olacak. Biz aklı başında olan insanlardan bahsediyoruz. Dostu üzen düşmanı sevindiren bu hadise elbette hızlı bir şekilde son bulması lazımdı. Çok şükür böyle oldu da. Güzel yarınlar için istifa kararından vazgeçen, vazgeçiren hâller vuku buldu. Sayın Soylu kendisi de belirtti vazgeçiren sebepleri.

 

Soylu,

 

“Büyük badirenin içerisinde bir vesile ile özellikle şahsım tarafımdan sorumlu olduğum eksikliği, büyük bir alicenaplıkla insani boyutta ele almasına bizim tarafımızdan sessiz kalınması sorumsuzluk olurdu.”

 

“Milletimizin yaşananlarla ilgili iyi niyetten şüphe etmemesi de benim bu kararı değiştirmem de önemli katkı yaptı.”

 

“MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin özellikle böyle bir dönemde sorumluluğa davet eden sözlerine kayıtsız kalmam asıl büyük sorumsuzluk olurdu”

Cümleleriyle açıklık getirdi.

 

Şehit Çocuklarının,

“Biz zaten babasız kaldık bizi bir kez daha babasız bırakma”

 

sözleri onu derinden etkiledi.

 

Böyle zor zamanda halk motivasyonunu esirgemedi. Dost ve hakikatli liderler müspet hareket ederek erdemli davranışlar sergiledi.

 

Güzel yarınlar için bazen kendi hislerimizden dâhi vazgeçmemiz gerekir. Sayın Süleyman Soylu kendi hissinden vazgeçip görevine tekrar devam edeceğini dile getirdi. Başlıkta da dediğim gibi güzel yarınlar için kendi kararından vazgeçti. Terör sevicileri sevindirmeyip dostlarını sevindirdiği için kendisine müteşekkiriz.

 

Abdullah Kocabaş

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER