Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Başkent Postası

O iş geçti artık…

Değişik tarihlerde gerçekleşen darbelerin acısını uzun yıllar yaşayan ülkemizde darbe istismarcılığı yaparak yeni bir darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz’a giden yolu açan AKP, yeniden darbe istismarcılığına başladı.  Ağzını açan AKP milletvekilleri, yandaş gazetecileri, yazarları “ Darbe çağrısı yapılıyor” söylemlerine başladılar.

Yok, milli irade hedef alınıyor. Yok, milletin tercihi yok sayılıyor. Yok, milletin sesi kısılmak isteniyor. Yok, vesayet rejimine dönülmek isteniyor. Ya bırakın bu işleri. Sizlerin “ülke demokratikleşiyor, vesayet rejimine son veriyoruz, bu ülkede hukuk işlemeye başladı” demeye başladığınızda bu ülkenin aydınları, gazetecileri, yazarları, sanatçıları, bilim adamları tek tek cezaevlerine kapatılmaya başladı. Sizler “ Bu ülkede adalet var, herkes yargı önünde eşittir, kimsenin ayrıcalığı olamaz ” dediğinizde bu ülkenin en seçkin subayları kumpaslarla tutuklanıyor, genelkurmay başkanı terörist olmakla suçlanarak cezaevine atılıyor, ülkenin kalbi kozmik odasına girilerek devlet sırları fetöye ulaştırılıyordu. Sizler ülkemiz özgürleşiyor, baskılar son buluyor derken TSK’nın yurtsever, cumhuriyetçi, Atatürkçü subayları bin bir alavere dalavere ile ya susturulmak isteniyor ya da tasfiye edilmeye çalışıyordu. Onun için siz “  Darbe marbe “ sözlerini kullanmayın, o iş geçti artık…

Ülkeyi yönetemiyorsunuz bu artık tamamen gün yüzüne çıktı. Bunu yüzünüze vuran insanları da  anında darbeci olmakla, darbe çağrısı yapmakla suçlamak sizlerin çaresizliğinizin açık ifadesidir. Sorunlar yumağı haline getirdiğiniz ülke yönetimini, muhalefeti suçlayarak aklayamazsınız. Kamuoyunda kaybolan itibarınızı, yok olan halk desteğinizi Mansur Yavaş’ı, Ekrem İmamoğlu’nu, Tunç Soyer’i, Zeydan Karalar’ı hedef alarak, onların gerçekleştirdikleri hizmetleri gölgelemeye çalışarak kazanamazsınız.

Evet, bugün birçok insan Canan Kaftancıoğlu gibi düşünüyor. “ Bu ülkede halkın gözü açıldı.  Önümüzdeki süreçte bir erken seçimle veya başka bir şekilde bir iktidar değişikliğini, hatta bir sistem değişikliğini görüyorum.” diyen Canan Kaftancıoğlu’nun sözlerinin altına imzasını atacak milyonlarca insan var. Bunlardan birisi de benim. Bu sözlerin nesi darbe çağrıştırıyor, hangi ifade darbe çağrısı yapıyor?

Çalkalanan AKP’nin beklenmeyen istifalarla erken seçimden başka hiçbir seçeneğinin kalmayacağı olasılığı yok mu?  AKP içerisinde dahi yüksek sesle tartışılmaya başlanan “ Cumhurbaşkanlığı hükumet sistemi” konusunda zorunlu bir referanduma gidilmesi ihtimali yok mu?  Erken seçim olmasa bile zamanında yapılacak seçimle AKP’nin gitme ihtimali yok mu?

Bırakın bu işleri de ülkeyi sorunlar yumağından kurtarmaya bakın. Her fırsatta muhalefete saldırmak yerine bu zor günlerde ülke için, ülkenin geleceği için el ele vermeyi deneyin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER