Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Başkent Postası

Uğurlu’dan sonra  Anadolu’da kapanıyor!

Uğurlu’dan sonra  Anadolu’da kapanıyor!

 

Devlet tarafından henüz özel sağlık kurumları desteklenmiyorken , Dr.Atıf Uğurlu büyük bir cesaret örneği göstererek Kastamonu’yu özel hastane ile tanıştırdı ve yıllarca hizmet etti.

Uğurlu Hastanesi’nin kapanması ile ilgili gerek Atıf Uğurlu gerekse bazı kesimler hep birilerini suçladı. İşin gerçek hikayesini bilmeden öğrenmeden birileri hep suçlu aradı. Uğurlu meselesinin tüm çıplaklığıyla gerçek hikayesini bilen tek kişi Sayın Atıf Uğurlu’dur.

 Neden kapandı, neden açılmıyor? Bunun cevabını Atıf Uğurlu’dan başkası veremez.

Dün hastanenin kapanmasıyla ilgili  Atıf Uğurlu  bilerek bazı grupları  suçlarken, bugün CHP İl Başkanı Sayın Hikmet Erbilgin’de   hastanenin açılmamasıyla ilgili dolaylı yoldan değil direk Ak Parti’yi hedef alıyor.

Sayın Erbilgin’in  bu konuyla ilgili açıklamasında “Uğurlu Hastanesi’nin açılmaması yönünde kulis yürütülüyor olabilir!” diyor. Hastanenin açılmama sebebi   Ak Parti’dir demiyor… Ne diyor (Olabilir) diyor yani tahmin yürütüyor.

Bir ziyaret fotoğrafından bahsediyor, bu fotoğrafta herkes var ancak neden CHP’li kimse yok demeye getiriyor. 

Herkes,  yıllardır  atıl  vaziyette bekleyen Kuzeykent’teki Uğurlu Hastanesi açılsın istiyor… Tamam bende istiyorum. Milli servet, tıpkı Ballıdağ Hastanesi gibi çürüyüp gidiyor.

Herkes Hamasat siyaseti yapıyor…

Sayın Atıf Uğurlu başta olmak üzere  CHP İl Başkanı Sayın Hikmet Erbilgin, kamuoyunda hastane açılsın demeli ama bunu samimi diyebilmeli…

Uğurlu Hastanesi’nin çok defa süresi biten ruhsatını Ak Parti’liler uzattırdı. Sayın Erbilgin, Ak Partilileri suçluyor ama hastanenin ruhsatını o Ak Partililer uzattırdı.

Şimdi gelelim asıl konumuza…

Biz Uğurlu neden açılmıyor diye tartışırken diğer özel hastanemizde sessizce kapanıyor haberiniz var mı?

İsfendiyar Anadolu Hastanesi  haziran ayı itibariyle kapanıyor! Evet yanlış okumadınız, yıllardan beri çarşı merkezinde  hizmet veren İsfendiyar Anadolu Hastanesi haziran ayı itibariyle kapatılıyor.

CHP İl Başkanı Sayın Hikmet Erbilgin, İsfendiyar Anadolu Hastanesi’nde sizin partiliniz olan ve partinize oy veren onlarca insan var. Bu hastanede çalışan 100 kişi haziran’dan itibaren işsiz kalacak. Bakalım tepkiniz ne olacak?

Dedim ya herkes Hamasat siyaseti yapıyor diye…  Kimse samimi değil.

Kastamonu’da  üç tane özel sağlık kuruluşu ruhsatı vardı.  Uğurlu’dan sonra İsfendiyar Anadolu’da kapanıyor. Yıllarca  tirübüne oynayan  bazı insanların tavrını asıl şimdi göreceğiz!  Uğurlu için haklı olarak yükselttikleri  seslerini  şimdi İsfendiyar Anadolu için yükseltebilecekler mi?

Kastamonu’da sağlık konusunda  çok önemli  bir  açığı kapatan İsfendiyar Anadolu’da çalışan onlarca  insanımız işsiz kalacak?

Hem de tüm dünyanın   coronavirüs salgını ile mücadele edildiği bir dönemde.

Hani bir söz vardır ya;  “Tosya’ya pirince giderken evdeki bulgurdan olmak”  diye… İşte Kastamonu’da şimdilerde sağlık alanında tam böyle bir olayı yaşıyor…

Elimizdekiler birer birer gidiyor.       

GÜNÜN SÖZÜ

“Sahip olduklarına sevinmeyen bir kişi asla mutlu olamaz”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER