4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Mobing Eğitim Yardım Araştırma Derneği MEYAD’ın birimlerinden MEYAD AKADEMİ’de ‘CUMARTESİ BULUŞMALARI’ adı altında yürütülen Eğitim Seminerleri gerçekleştirildi.
Bu haftanın konuşmacıları TÜRYAD Genel Başkan Yardımcısı / OSTİM&FM Genel Koordinatörü Gülay Kankalp ÇETİN ile ANADOLU AJANSI‘ndan duayen gazeteci Nevzat DEMİRKOL idi.
MEYAD ın düzenlediği programa konuk olan 20 yıldır radyoculuk yapan,Ostim Radyo genel kordinatörü Gülay Kankalp Çetin bu sektörün sıkıntılarına değindi.
Türk medyasının sorunları ise şunlardı:
Medyada Tekelleşme var.Kullanılan dil ise bozuk. Kalifiye eleman sıkıntısı yaşanıyor. Frekans kira bedelleri ve Telif bedelleri Yerel radyoların ekonomik sıkıntıları Tarafsızlık sıkıntısı Mevzuat sıkıntısı.
Çetin konuşmasında 6 Mayıs radyo gününü kutlayarak,sosyal sorumluluklarımızın başında aile kültürümüzü korumak olduğunu belirtti.

Anadolu Ajansı Kurumsal İletişim daire başkanı Nevzat Demirkol:
Gazeteciliğin tarihi Tanzimat dönemine dayanıyor diyerek. Gazetecinin bir iletişim köprüsü olduğunu belirtti. Bazı gazeteler haberi kopyalayıp yapıştırdığı için, birinin yaptığı hata aynen diğerlerine de yansıyor. İletişim fakültesinden çıkınca hemen gazeteci olunmuyor diyerek konuşmasını devam ettirdi. Bu meslekte mesai kavramı yok, ulusal ve yerel haberleri yakından takip ediyoruz. Gazetecilik yapanlar düşünen insan gurubundadır sözleri ise dikkatleri çekti. Okumak, ilgilenmek, araştırmak gazeteciliğin şerefli yanıdır. İnsanın hareketi yoksa ölmüştür.
Gazeteciliğin olumsuz yönleri:
İş garantisi sıfırın altındadır.İşsiz kalma korkusu, Düzensiz hayat, Aile bütünlüğünün zedelenmesi,
Strese ve düzensiz hayata bağlı erken ölüm riski.Aldıkları dolaylı eleştiriler,
Medyanın taraflılığıdır.
Diyerek konuşmasını bitirdi.

Haber: Suna Binici