baskentpostasi @ hotmail.com

GAYRİMEŞRU MUHABBETİN SONU, MERHAMETSİZ ACI ÇEKMEKTİR...
Sosyal medyada günlerdir çocuk, hayvan, kadın tecavüzleri ve öldürülen kadın haberleri. Toplum olarak nefret ettik aynı havayı solumaktan utanç duyar olduk. Genç kızı boğup sonra yakan Chp li!!!
Kadına tecavüz eden Hdp li!!!
Hayvana tecavüz edip öldüren Akp li!!!
Cinayetler, tecavüzler üzerinden nasıl siyaset yaparım planları vs. Bu da yetmezmiş gibi Pınar Gültekin cinayetinin bilir kişileri var ki; onların derdi hiç çekilmez oldu.
Kadının ne işi vardı alkollü mekanda?
Kadının ne işi vardı evli adamla?
Kadının ne işi vardı gecenin bir saatinde bağ evinde?
Evet her bir soru için kalıbımı basarım ki; çok doğru ne işi vardı?
Pınar parçalanmış bir ailenin, başı boş bırakılmış, belkide ailesinde görmediği sevgiyi başka yerlerde arayan bir çocuktu. Birileri çıkıp kendi nefsi duygularının tatminine Sevgi-Aşk diyince, Pınar belli ki bilmediği duygunun analizini doğru yapamadı veya bilerek ve isteyerek yanlış yaşantısında ısrarcı oldu.
Ya katile sordunuz mu?
Senin ne isin var alkollü mekanda?
Senin ne işin var başka kadınla?
Senin ne işin var, evde hanımın çocukların seni beklerken bağ evinde?
Bu soruların cevaplarını birbirimize yaptığımız klavye şövalyeligi ile bulmamız namümkün.
Lakin şöyle gidersek orta payede buluşma şansımız yüksek.
Yaratıcının nehy ettiği herşeyde felah var bunu kabul etme ile başlamalıyız. Kur'an-ı Kerimi arka mahallelerle birleştirip, siyasi hareketlerimizle harmanlayıp, işimize geldiği gibi uygulamaya çalışmak yerine, nefsimizin zoruna gitsede hakkaniyet ile, tam da anlatılmak istenen gibi yorumlayıp uygulasaydık, bunların hiçbiri ile karşı karşıya kalmayacaktık.
Ancak geçmişten günümüze, müfessirler ve erkek egemen zihniyet, kendi kadın algılarından hareketle, Hz Yusuf’un dillere destan iffetini öne çıkarmak yerine,
kadının iffetsizliği üzerinde yoğunlaşmışlardır.
Öte yandan "İffetsiz kadın" rol modelini toplumun gözüne sokmaya ve normalleştirmeye çalışan zihniyetle, namus kavramını sadece kadınla özdeşleştirip, erkeği azat eden zihniyetin kadını metalaştırmada rolü ve katkısı aynı orandadır.
Ve bizler okumaktan uzak, okuduğunu anlamaktan, sorgulamaktan bi haber toplumlar da bu gibi algıları hemen benimsemişizdir. Al sana "erkektir yapar" algısı. Hayır efendim hayır... Benim inandığım dinin cinsiyet ayrımı yoktur. Müzekkeri, müennesten ayırmaz. Haram haramdır...
HELAL DAİRESİ de o kadar geniş ve huzur doludur ki; hepimize yeter. Şimdi sayın büyüklerime nacizane tavsiyemdir. Kur'an-ı Kerim yazılan en hakkaniyetli anayasadır. Anayasal düzenlemelerinizde ve özellikle Aile ve Kadın ile ilgili konularda, yüce kitaba müracaat edilmelidir. Zira Kur'an-ı Kerim KADINA yaratılış ve fıtratına en uygun şekli ile verilmesi gereken tüm hakları layıkı ile vermiştir.