"EKONOMİK KRİZE İSLAMİ ÇÖZÜMLER" SÖYLEŞİSİ YALOVA’DA GERÇEKLEŞTİ!

Köklü Değişim Medya'nın organize ettiği “Ekonomik Krize İslami Çözüm” başlıklı söyleşi Yalova'da gerçekleştirildi.

Köklü Değişim Yalova temsilcisi Ali Tuncer'in konuşmasıyla başlayan söyleşi Köklü Değişim Yazarı Musa Bayoğlu'nun "Ekonomik Krizlere 10 Maddede İslami Çözümler" başlıklı sunumuyla devam etti.

Söyleşide Türkiye'nin karşı karşıya olduğu ve giderek daha da derinleşen ekonomik krize yönelik İslami çözüm önerilerimiz 10 madde halinde sunuldu.

10 madde kapsamında “Enflasyon ve Hayat Pahalılığı, Sanayi Sektörü, Sanayi Politikası ve Yapılması Gerekenler, Tarım ve Hayvancılığın Yeniden Canlandırılması, İstihdam Sağlanması ve İşsizliğin Düşürülmesi, Gelir Dağılımındaki Adaletsizlik, Vergisiz Bir Ekonomi, Can Yakan Faturalar, Ticaretin Canlandırılması, Kamu Malının Korunması ve Tasarruf Tedbirleri, Uluslararası Kurumlar ve Anlaşmaların İptali” başlıkları detaylı şekilde katılımcılarla paylaşıldı.

Sunumun ardından katılımcıların soru, görüş ve yorumlarıyla katkılarda bulunduğu söyleşi bölümüne geçildi.

Sorulan sorular Köklü Değişim Medya Genel Koordinatörü Mahmut KAR, Köklü Değişim yazarları Musa BAYOĞLU ve Muhammed Emin YILDIRIM tarafından cevaplandı.

Davete icabet eden katılımcılara teşekkür edilip '' Rabbimizden bu söyleşimizi hayırlara vesile kılmasını niyaz ediyoruz'' denilerek dua edildi. 

KAYNAK : Köklü Değişim Medya