Otobüs Kazası Türkiye’yi Yasa Boğdu!..

İlayda’yı Uğurladık!..

Başkent Postası/KONYA

AK Parti'nin Adana'da düzenlediği "Bir Gençlik Şöleni"nden dönen gençleri taşıyan otobüsün devrilmesi sonucu hayatını kaybeden üniversite öğrencisi İlayda Karakoca'nın cenazesi Konya'da defnedildi.

Cenazeye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum da katıldı.

AK Parti’nin Adana’da düzenlemiş olduğu “Bir Gençlik Şöleni”nden dönen üniversite öğrencisi gençlerin içinde bulunduğu H.A. yönetimindeki 42 C 0641 plakalı otobüs sabaha karşı saat 04.00 sıralarında Adana-Niğde Otoyolu, Güney Köyü yakınlarında kontrolden çıkarak şarampole yuvarlanması sonucu 3 öğrencimiz hayatını kaybederken 41 öğrencimiz de yaralanmıştır.

Kazaya tanıklık eden çevredeki vatandaşlarımızın ihbarı üzerine kaza yerine ulaşan Ambulans, Polis, Jandarma, İtfaiye, AFAD ve UMKE ekiplerini kazaya müdahale etmişler ve yaralı öğrencilerimizi ambulanslarla çevredeki hastanelere sevk edilmiştir. Vefat eden öğrencilerimiz de otopsi için Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılmıştır. Daha sonra yaralı öğrencilerimizden birisi daha hastanede vefat etmiştir.

Türkiye’yi yasa boğan bu elim kazada üniversite öğrencilerimizden İlayda Karakoca, Sude Akkuş ve Ömer Faruk Küçük hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybeden öğrencilerimizden İlayda Karakoca Sanat Tarihi, Sude Akkuş Sosyoloji, Ömer Faruk Küçük de Mekatronik bölümleri öğrencisi olduğu açıklandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erkan Kandemir, Jülide Sarıeroğlu ve Vali Mustafa Koç ile birlikte kaza sonrasında ivedi bir şekilde öğrencililerimizin götürüldüğü Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan öğrencilerimize ziyarette bulunmuştur. Bakan Soylu, yaralı öğrencilerimizle ilgili inceleme ve tahkikat sonrasında durumları hakkında almış olduğu bilgiler sonucunda yaralı öğrencilerimize geçmiş olsun dileklerinde bulunmuş ve vefat eden 3 öğrencimizin ailelerine başsağlığı dilemiştir.

İçişleri Bakanı Soylu hastane ziyareti sonrası hastane önünde kazayla ilgili yapmış olduğu açıklamada Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan’ı da bilgilendirdiklerini ifade ederek yapılan inceleme ve tahkikatlar sonucunda “Toplam 28 kardeşimiz gözlem altında, diğerlerinde bir hayati tehlike söz konusu değil. Kazanın şoförün uyumasından kaynaklandığı, şoförün ilk verdiği beyanda ortaya çıkıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı  R. Tayyip Erdoğan da kazanın hemen sonrasında sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak , "Adana'da gerçekleştirdiğimiz gençlik şöleninden Konya'ya dönerken elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden 3 genç kardeşime Allah'tan rahmet, ailelerine sabır niyaz ediyorum. Yaralanan evlatlarımıza acil şifalar diliyorum" diyerek taziyede bulunmuştur.

Türkiye’yi yasa boğan bu üzücü ve elim kazada hayatını kaybeden Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü 2. sınıf öğrencisi İlayda Karakoca'nın cenazesi Konya’ya getirilerek Uluırmak Mezarlığı’na defnedilmiştir. Cenaze Töreni’ne başta Karakoca’nın annesi, babası ve yakınları ile birlikte İşişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Leyla Şahin Usta ve Erkan Kandemir, AK Parti Konya milletvekilleri Ahmet Sorgun, Abdullah Ağralı, Tahir Akyürek, Halil Etyemez, Selman Özboyacı, Hacı Ahmet Özdemir, AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Eyyüp Kadir İnan, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ve Başkent Postası adına da gazeteci-yazar arkadaşımız Muhsin Akıl katılmıştır.

Başkent Postası Grubu olarak kazada hayatını kaybeden üç üniversiteli gencimizin ailelerine, başsağlığı dileyerek yaralı tüm öğrencilerimize de acil şifa diliyoruz.