Sincan Belediyesi, Kahramanmaraş’ta ve 10 ilde daha meydana gelen deprem sonrası tüm birimleriyle teyakkuza geçti. Deprem bölgesine çok sayıda iş makinası, hayvan ambulansı, aşevi aracı ile birlikte 4 aşçı ve 30 personel gönderilmişti. Ardından gıda ve temel ihtiyaç malzemelerinin bulunduğu yardım tırları sevk edildi. Şimdi de arama kurtarma çalışmalarına destek verilmesi için 11 zabıta personeli ile 6 mühendis bölgeye gitti. Bölgeye ulaşan ekipler canla başla çalışmalara katıldı. Bir yandan da yardım kampanyası yürüten Sincan Belediyesi gece saat 02.30 itibariyle 61. yardım tırını afet bölgesine uğurladı.


Sincan Belediyesi depremden etkilenen bölgelere destek vermeye devam ediyor. Deprem haberini alır almaz teyakkuza geçen Sincan Belediyesi bölgeye çok sayıda iş makinası, hayvan ambulansı, aşevi aracı ile birlikte 4 aşçı ve 30 personel göndererek çalışmalara destek verdi. Bölgeye ulaşan ekipler deprem enkazının kaldırılmasına yönelik çalışmalar yaparken bir yandan da arama kurtarma faaliyetlerine katılıyor.

Ayrıca bölgeye gönderilen aşçılar da alanda sıcak yemek pişirerek depremzedelere ikram ediyor.

BİR EKİP DAHA ÇALIŞMALARA KATILDI

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın talimatıyla bölgeye 11 zabıta personeli ile 6 mühendisten oluşan bir ekip daha gönderildi. Görevliler bölgede arama kurtarma çalışmalarına destek verecek.

Sincan Belediyesi bir yandan da yardım kampanyası yürütmeye devam ediyor. 24 saat açık olan Fatih Fuar ve Kongre Merkezi’nde vatandaşlardan gelen gıda, kıyafet, temizlik gibi temel ihtiyaç malzemeleri hazırlanıp tırlara yükleniyor. Çalışmaları gece gündüz bizzat takip eden Başkan Murat Ercan gece saat 02.30 itibariyle 61. Yardım tırını afet bölgesine uğurladı.

Başkan Ercan, “Birlik, beraberlik ve dayanışma ile geçirdiğimiz bu zor günlerin üstesinden geleceğiz. Birbirimize her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. İlk günden bölgeye giden arkadaşlarımız orada çalışmalara yoğun bir şekilde devam ediyor. Şimdi arama kurtarma çalışmalarına destek olmaları için bir ekibimiz daha yola çıktı. Bir yandan da Sincanlı kardeşlerimizle yardım seferberliğimiz devam ediyor. Tüm vatandaşlarımıza gösterdikleri duyarlılık için teşekkürlerimi sunuyorum. İnancımız, umudumuz, dualarımız oradaki kardeşlerimizle birlikte. Rabbim bir daha vatanımıza böyle felaketler yaşatmasın.” ifadelerini kullandı.