TUŞBA BELEDİYESİ YARDIM TIRLARI DEPREM BÖLGESİNE ULAŞTI

Tuşba Belediyesi merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından saatler içerisinde hazırladığı 9 TIR insani yardım malzemesi ile 1 yakıt tankerini deprem bölgesine ulaştırdı.

Belediyenin, gerek kendisi gerekse ilçe genelinde başlattığı kampanya çerçevesinde vatandaşlar tarafından teslim edilen ısıtıcı, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesine sevkiyatı sürüyor. Vatandaşların belediyede belirlediği yardım toplama merkezlerine teslim ettiği insani yardım malzemeleri, Başkan Salih Akman’ın bizzat yönettiği Yardım Koordinasyon Merkezi’nde ayıklandıktan sonra paketlenerek TIR’larla deprem bölgesine gönderiliyor.

HAZIRLANAN 9 TIR İNSANİ YARDIM MALZEMESİ BÖLGEYE ULAŞTI

Belediyenin başlattığı kampanya çerçevesinde saatler içerisinde hazırlanan 8 TIR ısıtıcı, gıda ve giyim malzemesi ile 1 TIR içme suyu ve 1 yakıt tankeri deprem bölgesine ulaştırıldı. Deprem bölgesine gönderilen yardım TIR’larında battaniye, ısıtıcı, ayakkabı, çocuk bezi ve giyim gibi temel ihtiyaç malzemesi olduğunu dile getiren Başkan Salih Akman, “Depremin olduğu ilk andan itibaren Tuşba Belediyesi olarak bir yardım kampanyası düzenledik. Bugün itibarıyla 8 TIR mama, süt, çocuk bezi, battaniye, ısıtıcı, mont, kazak ve ayakkabı gibi acil ihtiyaç malzemesi, 1 TIR sadece içme suyu olmak üzere 9 TIR insani yardım malzemesi ve 1 tanker yakıt ile deprem enkaz kaldırma çalışmalarında kullanılmak üzere araç gereç gönderdik. Gönderdiğimiz TIR’lar ile tüm araç gereç ve iş makineleri bölgeye ulaştı” dedi.

Ayrıca depremden etkilenen illerden biri olan Malatya’ya mobil çorba dağıtım aracı gönderdiklerini hatırlatan Başkan Salih Akman, aracın dünden itibaren depremzedeler ile arama kurtarma çalışmalarına katılan yardım ekiplerine hizmet verdiğini söyledi. Başkan Salih Akman, “Rabbim bir daha böyle bir felaketi halkımıza göstermesin. İnşallah en kısa sürede bu felaketten de kurtuluruz. Depremde hayatlarını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Enkaz altında olanlarında bir an önce sağ salim kurtulmalarını diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.